Główna > Finanse > Styl życia > Biuro domowe: jak urządzić wygodny gabinet

Biuro domowe: jak urządzić wygodny gabinet

Jak zorganizować biuro domowe, gdzie kupić meble, jakie rozwiązania będą najbardziej odpowiednie - przeczytaj o tym wszystkim w naszym artykule
02.09.2019
92
Czas czytania -
5 min.

Praca w ścianach własnego domu to marzenie prawie każdego pracownika biurowego. Daje ona wiele korzyści i pozwala znacznie zaoszczędzić czas oraz pieniądze na codziennych podróżach środkami transportu publicznego. Decydując się na rozpoczęcie działalności zawodowej w domu, musisz pomyśleć o tym, gdzie i jak zorganizować miejsce pracy, które z kolei musi spełniać pewne wymagania. Powiemy Ci o tym: biuro domowe jest opłacalne, wygodne i nie wymaga specjalnych wydatków.

O czym warto pamiętać, urządzając biuro domowe

O czym warto pamiętać, urządzając biuro domowe

Tworząc domowe biuro, należy wziąć pod uwagę niuanse:

 • miejsce pracy nie powinno zajmować dużo miejsca. Zasadniczo zawsze powinno składać się ze stołu i krzesła, a także półek, szuflad i szafek do przechowywania dokumentów, artykułów piśmienniczych i innych rzeczy;
 • w obszarze zarezerwowanym wyłącznie dla biura domowego powinieneś umieszczać tylko przedmioty bezpośrednio związane z Twoją działalnością i nie zagracać go niepotrzebnymi rzeczami;
 • miejsce pracy powinno być zorganizowane ergonomicznie, to znaczy zgodnie z zasadami umieszczania przedmiotów i sprzętu w przestrzeni w celu maksymalnego wygodnego użytkowania;
 • zwracaj uwagę na wybór odpowiedniego oświetlenia, wysokość stołu i mebli do siedzenia, ponieważ nie powinny one powodować dyskomfortu podczas pracy;
 • aby pokój, w którym urządzasz biuro, wyglądał harmonijnie, staraj się nie wychodzić poza istniejące wnętrze, wybierając meble do pracy, stosując kontrastujące kolory i style.

Nie potrafisz zorganizować domowego biura? Zalecamy wówczas skorzystanie z pomocy architekta wnętrz, który zdecydowanie pomoże racjonalnie wykorzystać nawet bardzo ograniczoną przestrzeń.

Miejsce dla domowego biura: sekrety poprawnego wyboru

Miejsce dla domowego biura: sekrety poprawnego wyboru

Podstawowym problemem, z którym ma do czynienia każda osoba, decydująca się na urządzenie domowego biura, jest jego lokalizacja, a co za tym idzie - dobór mebli w odpowiednim kształcie i kolorze. Jeśli budujesz dom jednorodzinny (dokładniej o tym, jak można zaoszczędzić na tym procesie, przeczytasz tutaj) nie ma żadnych problemów, gdyż od razu zaplanujesz miejsce dla biura. O wiele trudniej jest zorganizować miejsce do pracy w kawalerce lub nawet 2-pokojowym mieszkaniu.

1. Gdzie urządzić biuro domowe?

Najważniejsza dla biura domowego jest jego właściwa lokalizacja. To miejsce powinno być wygodne, aby jak najmniej czynników zewnętrznych odciągało Cię od pracy.

2. Dekorujemy miejsce pracy

Udekoruj przestrzeń przedmiotami według własnego gustu. Praca stanie się bardziej produktywna, jeśli będziesz czuć się w miejscu pracy komfortowo. Jednocześnie ważne jest, aby nie przesadzać z dekoracjami.

3. Nie zapomnij o miejscu do przechowywania akcesoriów biurowych

Wykorzystaj całą możliwą przestrzeń - ściany, stojaki i szafki będą odpowiednim rozwiązaniem. Ważne jest, aby te rzeczy, których używasz do pracy, były zawsze pod ręką i by nie musieć ich długo szukać.

4. W którym pokoju urządzić biuro?

Biuro może być w dowolnym pomieszczeniu w domu. Dodaj stojak w salonie, zwiększ parapet, przymocuj pokrywę stołu do podnoszenia na ścianie - możliwe są różne opcje, na każdy gust i portfel.

5. Biuro w kuchni

Często najjaśniejszym miejscem z naturalnym oświetleniem jest kuchnia. W kuchni zawsze jest stół, nie trzeba ustawiać kolejnego do pracy. Z kolei schowek na dokumenty może być zorganizowany w jednej z szafek kuchennych.

6. Wybierz meble

Zwróć uwagę na meble biurowe. Krzesło powinno być wygodne, a stół taki, aby mógł pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty. Nie zapomnij o szufladach, które powinny być bardzo funkcjonalne. Duży plus domowego biura: wybierając meble możesz kierować się wyłącznie własnym gustem.

Często zdarza się tak, że miejsce wybrane w mieszkaniu na biuro nie ma dużej powierzchni. W takim przypadku kompaktowe blaty mogą znacznie zmienić sytuację. Jeśli nie zaśmiecisz przestrzeni niepotrzebnymi przedmiotami, wystarczy mały stolik do pracy. Jeszcze mniej miejsca zajmują stoły zamontowane na ścianie. W rzeczywistości jest to tylko blat, bez nóg i szuflad. Jeśli nie pracujesz na co dzień i rzadko potrzebujesz biurka, możesz znaleźć model z odchylanym blatem.

7. Jakie kolory wybierać?

Biały kolor przyczynia się do lepszej koncentracji. Aby ożywić miejsce pracy, możesz użyć kilku elementów dekoracyjnych o kontrastowych kolorach.

8. Ukrywanie kabli

Ważnym elementem miejsca pracy przedstawiciela każdego zawodu jest komputer. Można zastąpić go też laptopem, gdyż ten drugi zajmuje znacznie mniej miejsca. Którą opcję wybrać? Dowiesz o tym więcej z naszego artykułu.

Organizując kącik komputerowy w mieszkaniu, zapewnij wygodne okablowanie dla urządzeń elektrycznych: komputera, monitora, drukarki, faksu, ładowarki itp. W ten sposób można uniknąć potrzeby ciągłego wyszukiwania wolnych gniazd w domu: wszystko będzie w jednym miejscu. Aby przewody nie przeszkadzały, możesz ukryć je w pudełku.

9. Wygodna opcja - balkon

Jedną z najbardziej popularnych i wygodnych opcji jest zorganizowanie biura na izolowanym balkonie. Jego głównym plusem jest to, że pracownik otrzymuje całe biuro niezależnie od liczby pokoi w mieszkaniu. Wadą tego rozwiązania jest konieczność zachowania drzwi na balkon (wymagania aktualnych przepisów prawnych), dzięki czemu temperatura, nawet biorąc pod uwagę ciepłą podłogę i konwektor elektryczny, będzie nieco niższa niż w pomieszczeniu. Ponadto z reguły balkony mają wydłużony kształt i małą szerokość: nie będzie można postawić dużego stołu.

Wziąć pożyczkę

Jak urządzić współczesne biuro w swoim mieszkaniu

Jak urządzić współczesne biuro w swoim mieszkaniu

Oto jeszcze kilka dobrych pomysłów, które pomogą zorganizować naprawdę wygodne miejsce do pracy w domu:

 • Zachęcamy do pożyczania pomysłów, sprawdzania aranżacji biur znajomych, inspirowania się zdjęciami w Internecie oraz proszenia przyjaciół i profesjonalistów o radę.
 • Każde biuro ma coś indywidualnego: dużą tablicę ogłoszeń, przytulne schowki, piękne drewniane podłogi, duże słoneczne okno lub okrągłe lustro nad biurkiem. Być może jest to kolor ścian lub zabawny dywanik, tapeta na półkach z książkami lub kształt stołu, niezwykłe krzesło.
 • Nie ma nic złego w tworzeniu własnych mebli. Sklepy nie zawsze mają półki, stoły, szafki o odpowiednim rozmiarze i kształcie.
 • Jeśli nie masz umiejętności stolarskich lub wystarczającej ilości czasu, zawsze możesz znaleźć specjalistę, który samodzielnie wyprodukuje brakujące części biurowe.
 • Jeśli w domu są dzieci i zwierzęta, upewnij się, że w Twoim biurze są bezpieczne miejsca - górne półki lub zamykane szuflady. Będzie szkoda, jeśli długie godziny, dni lub tygodnie pracy pójdą na marne.
 • Oddziel obszar roboczy od miejsca odpoczynku. Biuro powinno mieć atmosferę pracy. Po zakończeniu pracy możesz zrelaksować się w salonie, sypialni lub wybrać się na spacer.
 • Biuro powinno być przeznaczone tylko do pracy.

Przykłady projektowania biura domowego

Będąc kreatywnym urządzisz wygodne domowe biuro nawet w tym przypadku, jeśli będziesz miał pieniądze wyłącznie na tani remont. Postanowiliśmy pomóc w zaprojektowaniu przez Ciebie naprawdę doskonałego miejsca do pracy w domu, w tym celu wybraliśmy zdjęcia ciekawych, a czasem nawet niebanalnych rozwiązań.

Maksimum światła - to hasło tego miejsca do pracy.

Maksimum światła - to hasło tego miejsca do pracy

Współczesne rozwiązanie, które pozwoli trzymać pod ręką wszystkie papiery i inne niezbędne rzeczy, jak i narzędzia do pracy.

Współczesne rozwiązanie

Klasyka może być nie tylko współczesną, ale i wygodną

Klasyka może być nie tylko współczesną, ale i wygodną

Wspaniały widok z okna podczas pracy - co może być bardziej inspirujące?

Wspaniały widok z okna podczas pracy

Lekkość i kreatywność - motto tej przestrzeni do pracy

Lekkość i kreatywność

Ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń i budżet

Ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń i budżet

Warto zastanowić się nad tym, jak pozyskać pieniądze na własne mieszkanie oraz biuro. Jeśli nie masz własnych pieniędzy dobrym rozwiązaniem stanie kredyt hipoteczny lub gotówkowy. W drugim przypadku znajdziesz również koszty na urządzenie miejsca dla pracy. Dokładniej o tym, z jakiego rodzaju pożyczki warto się skorzystać w twoim przypadku, przeczytasz tutaj.

Jeśli chcesz urządzić fajne biuro domowe, a jednocześnie zrobić to maksymalnie tanio, warto kupić wszystkie niezbędne rzeczy podczas wyprzedaży. Brak na to pieniędzy? Szybka Gotówka zawsze jest gotowa udzielić wsparcia: u nas można uzyskać pożyczkę na kwotę nawet do 10 000 zł, a jednocześnie uczestniczyć w licznych promocjach i akcjach, zgarniając dodatkowe nagrody.

Wziąć pożyczkę

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: