Główna > Finanse > Rabaty i oferty > Przewodnik dla łowców promocji

Przewodnik dla łowców promocji

Jak kupować produkty w supermarkecie dwa razy taniej
03.04.2019
212
Czas czytania -
2 min.

Polowanie na rabaty to umiejętność zarówno, jak i gotowanie, programowanie lub sadzenie kwiatów. Aby zostać profesjonalistą trzeba poświęcić na to dużo czasu. Aby nauczyć się podstawowych zasad i zrozumieć, jak można oszczędzać na produktach do 50%, możesz przeczytać ten artykuł. Tutaj są 5 podstawowych zasad profesjonalnego polowania na rabaty.

Uważaj na zniżki i kupuj w różnych miejscach

Żadna sieć handlowa nie udziela rabatów na wszystkie produkty jednocześnie. Dlatego musisz wcześniej sporządzić listę zakupów i porównać ich ceny w różnych sieciach handlowych.

Dla klientów Szybka Gotowka to bułka z masłem. Otrzymują dostęp do zniżek we wszystkich najważniejszych polskich sieciach handlowych.

  1. Wystarczy zalogować się na profil klienta.
  2. Wybrać sekcję "Przewodnik po zniżkach".
  3. Określić swoje miasto i żądaną kategorię.

Następnie wyświetla się lista promocji według wybranych parametrów.

Znaleźć najlepsze promocje!

Wyróżnij prawdziwe rabaty od fałszywych

Zgodnie z moimi spostrzeżeniami, 50% dla chemii gospodarczej jest dobrą, a co najważniejsze, prawdziwą zniżką. Ale w przypadku żywności, rzadko zdarzają się 30% zniżki.

Zwykle jest tak, im wyższa początkowa cena, tym większy będzie rabat. Na przykład dla pasty do zębów tego samego producenta, rabat może wynieść 30-50% w przypadku linii premium i 10-20% dla tańszych produktów.

Przydatne jest posiadanie chociażby ogólnej wiedzy o standardowej cenie towarów. Sprawdzam standardową cenę z ceną "przed rabatem" na cenniku. Nawyk zapamiętywania cen przychodzi dość szybko i zabezpiecza nas przed narzucaniem fikcyjnych rabatów.

Nie wpadaj w szał zakupowy

Najtrudniejszą rzeczą w polowaniu na zniżki jest to, że nie warto poddawać się chwytom marketingowym i nie kupować towarów tylko z powodu sporego rabatu.

Na przykład, przedtem mogłem złapać trzy litrowy słoik ogórków po prostu dlatego, że miałem 50% zniżki na niego. Jak można przegapić taką promocję? W takich momentach wpadasz w szał zakupowy i nawet nie wspominasz o tym, że ogórki w sumie i nie lubisz.

Aby nie stracić głowy na zakupach, zawsze zadawaj sobie trzy pytania, gdy zobaczysz atrakcyjną zniżkę:

  • Czy planowałem kupić ten produkt?
  • Czy będę go używał w najbliższym czasie?
  • Czy kupiłbym ten produkt bez zniżki?

Jeśli nie masz odpowiedzi na dwa z trzech pytań, możesz śmiało iść dalej.

Zrób listę zakupów i kupuj produkty na zapas

Biorę dużo produktów na raz, ale biorę też pod uwagę trwałość produktu i biorę tyle, żeby nic się nie zepsuło.

Na początku każdego roku producenci tworzą kalendarz promocji na rok. Zwykle cykl, w którym dany produkt staje się promocyjnym, wynosi 2-3 miesiące. Jeśli produkt ma charakter sezonowy, cykl jest krótszy.

Zazwyczaj kupuję na 2-3 miesiące płatki śniadaniowe, konserwy, sosy i ketchupy, herbaty i kawy. Do końca tego okresu znów będzie promocja i będę mógł uzupełnić zapas towarów. Chemia gospodarcza, produkty higieniczne, przyprawy, baterie i żarówki można zwykle kupić od razu na rok.

Zjedz przekąskę przed zakupami

Bez względu na to, jak zabawnie to brzmi, w rzeczywistości to jest bardzo ważne. Głód przeszkadza racjonalnie myśleć - w rezultacie kasjer sprzedaje Ci chipsy, kiełbasę, grillowanego kurczaka i czekoladki.

Takich zakupów można uniknąć, jeśli zjesz coś przed wyjściem do sklepu.

Jak zaoszczędzić na zakupach w supermarkecie

  1. Pamiętaj, że szaleństwo zakupowe działa na umysł i sprawia, że kupujesz więcej, niż potrzebujesz.
  2. Zanim kupisz produkt, upewnij się, że zniżka jest prawdziwa, a opakowanie jest duże.
  3. Zanim pójdziesz do sklepu, zdobądź kartę programu lojalnościowego, kartę bankową z usługą Cashback, zapoznaj się z aktualnymi promocjami i zrób listę zakupów.
  4. Regularnie sprawdzaj oferty specjalne w kilku supermarketach. Klienci Szybka Gotówka mogą to zrobić za pomocą kilku kliknięć na swoim profilu.

Przekonać się

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: