Główna > Finanse > Rabaty i oferty > Przewodnik dla łowców promocji

Przewodnik dla łowców promocji

Jak kupować produkty w supermarkecie dwa razy taniej
03.04.2019
122
Czas czytania -
2 min.

Polowanie na rabaty to umiejętność zarówno, jak i gotowanie, programowanie lub sadzenie kwiatów. Aby zostać profesjonalistą trzeba poświęcić na to dużo czasu. Aby nauczyć się podstawowych zasad i zrozumieć, jak można oszczędzać na produktach do 50%, możesz przeczytać ten artykuł. Tutaj są 5 podstawowych zasad profesjonalnego polowania na rabaty.

Uważaj na zniżki i kupuj w różnych miejscach

Żadna sieć handlowa nie udziela rabatów na wszystkie produkty jednocześnie. Dlatego musisz wcześniej sporządzić listę zakupów i porównać ich ceny w różnych sieciach handlowych.

Dla klientów Szybka Gotowka to bułka z masłem. Otrzymują dostęp do zniżek we wszystkich najważniejszych polskich sieciach handlowych.

  1. Wystarczy zalogować się na profil klienta.
  2. Wybrać sekcję "Przewodnik po zniżkach".
  3. Określić swoje miasto i żądaną kategorię.

Następnie wyświetla się lista promocji według wybranych parametrów.

Znaleźć najlepsze promocje!

Wyróżnij prawdziwe rabaty od fałszywych

Zgodnie z moimi spostrzeżeniami, 50% dla chemii gospodarczej jest dobrą, a co najważniejsze, prawdziwą zniżką. Ale w przypadku żywności, rzadko zdarzają się 30% zniżki.

Zwykle jest tak, im wyższa początkowa cena, tym większy będzie rabat. Na przykład dla pasty do zębów tego samego producenta, rabat może wynieść 30-50% w przypadku linii premium i 10-20% dla tańszych produktów.

Przydatne jest posiadanie chociażby ogólnej wiedzy o standardowej cenie towarów. Sprawdzam standardową cenę z ceną "przed rabatem" na cenniku. Nawyk zapamiętywania cen przychodzi dość szybko i zabezpiecza nas przed narzucaniem fikcyjnych rabatów.

Nie wpadaj w szał zakupowy

Najtrudniejszą rzeczą w polowaniu na zniżki jest to, że nie warto poddawać się chwytom marketingowym i nie kupować towarów tylko z powodu sporego rabatu.

Na przykład, przedtem mogłem złapać trzy litrowy słoik ogórków po prostu dlatego, że miałem 50% zniżki na niego. Jak można przegapić taką promocję? W takich momentach wpadasz w szał zakupowy i nawet nie wspominasz o tym, że ogórki w sumie i nie lubisz.

Aby nie stracić głowy na zakupach, zawsze zadawaj sobie trzy pytania, gdy zobaczysz atrakcyjną zniżkę:

  • Czy planowałem kupić ten produkt?
  • Czy będę go używał w najbliższym czasie?
  • Czy kupiłbym ten produkt bez zniżki?

Jeśli nie masz odpowiedzi na dwa z trzech pytań, możesz śmiało iść dalej.

Zrób listę zakupów i kupuj produkty na zapas

Biorę dużo produktów na raz, ale biorę też pod uwagę trwałość produktu i biorę tyle, żeby nic się nie zepsuło.

Na początku każdego roku producenci tworzą kalendarz promocji na rok. Zwykle cykl, w którym dany produkt staje się promocyjnym, wynosi 2-3 miesiące. Jeśli produkt ma charakter sezonowy, cykl jest krótszy.

Zazwyczaj kupuję na 2-3 miesiące płatki śniadaniowe, konserwy, sosy i ketchupy, herbaty i kawy. Do końca tego okresu znów będzie promocja i będę mógł uzupełnić zapas towarów. Chemia gospodarcza, produkty higieniczne, przyprawy, baterie i żarówki można zwykle kupić od razu na rok.

Zjedz przekąskę przed zakupami

Bez względu na to, jak zabawnie to brzmi, w rzeczywistości to jest bardzo ważne. Głód przeszkadza racjonalnie myśleć - w rezultacie kasjer sprzedaje Ci chipsy, kiełbasę, grillowanego kurczaka i czekoladki.

Takich zakupów można uniknąć, jeśli zjesz coś przed wyjściem do sklepu.

Jak zaoszczędzić na zakupach w supermarkecie

  1. Pamiętaj, że szaleństwo zakupowe działa na umysł i sprawia, że kupujesz więcej, niż potrzebujesz.
  2. Zanim kupisz produkt, upewnij się, że zniżka jest prawdziwa, a opakowanie jest duże.
  3. Zanim pójdziesz do sklepu, zdobądź kartę programu lojalnościowego, kartę bankową z usługą Cashback, zapoznaj się z aktualnymi promocjami i zrób listę zakupów.
  4. Regularnie sprawdzaj oferty specjalne w kilku supermarketach. Klienci Szybka Gotówka mogą to zrobić za pomocą kilku kliknięć na swoim profilu.

Przekonać się

Podobne artykuły: