Główna > Finanse > Mądry kredytobiorca > Co to znaczy pożyczka na oświadczenie?

Co to znaczy pożyczka na oświadczenie?

28.02.2019
179
Czas czytania -
1 min.

Niektóre firmy pożyczkowe, zdecydowały się na uproszczenie obecnie obowiązujących formalności. Obecnie nie musimy się już ubiegać o dostarczenie wszystkich dotąd niezbędnych oświadczeń. Wśród nich do tej pory, były na przykład zaświadczenia o dochodach. Aktualnie, proces ten został zastąpiony przez wykazanie deklaracji dotyczących ich wysokości. Czy pożyczki na oświadczenie to przyszłość? A może ich forma znacząco zagrozi chwilówkom? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem. Wspólnie, mamy niepowtarzalną okazję na poznanie bliżej tego niezwykłego tematu.

Formularz online

Co prawda, cała formuła pożyczek online nie różni się od standardowych rozwiązań, niemniej jednak, istnieją pewne rozbieżności na przykład w trakcie wypełniania formularza.

Wniosek pożyczkowy, jaki zostaje składany stacjonarnie, zawsze zawiera jedno pytanie, które niekoniecznie pojawia się we wniosku online. Mowa o danych z dowodu osobistego oraz wysokości dochodu. Prawidłowość podanych danych, które dotyczą zarobków, mają potwierdzać wystawione przez pracodawcę zaświadczenie o zarobkach.

Coraz częściej, jesteśmy świadkami uproszczenia tego rodzaju wymagań. Aby nie angażować klienta do kolejnych działań, oferuje się alternatywne metody. W tym miejscu, należy również wspomnieć, że niejednokrotnie, pracujemy w wielu miejscach. W takiej sytuacji, gromadzenie niezbędnych dokumentów wiązałoby się z poświęceniem ogromnej ilości czasu, a tego byśmy nie chcieli. Pożyczkobiorcom, bardzo zależy na szybkim przechodzeniu przez procesy weryfikacyjne i wnioskowania. Co wymyślono, aby zmniejszyć czas oczekiwania i zaangażowanie klienta w tego rodzaju działania?

Antidotum okazały się pożyczki na oświadczenie. Obecnie, możliwe jest przebrnięcie przez proces weryfikacji wyłącznie przy pomocy dowodu osobistego.

Jakie deklaracje muszą znaleźć się na pożyczce ratalnej?

Pożyczka ratalna

Podczas ubiegania się o pożyczki na oświadczenie, nie jest konieczne dostarczanie jakichkolwiek dodatkowych dokumentów. Pożyczkodawcy nie zamierzają jednak zamieść pod dywan aspektu związanego z dochodem. Na pewno, w trakcie składania wniosku, będziemy poproszeni o podanie jego wysokości. Kwota nie będzie jednak weryfikowana.

Nie należy również liczyć na to, że podejrzana sytuacja nie zostanie zreflektowana. Firmy proszą o wskazanie kontaktu na miejsce, w którym pracujemy. Jeśli więc, pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, z pewnością odpowiednia osoba, skontaktuje się z pracodawcą aby rozwikłać wątpliwości. Możliwe pozostaje również zajrzenie do naszego konta bankowego i sprawdzenie, jak w rzeczywistości plasują się nasze dochody.

Pożyczka na świadczenie - czy to rozwiązanie warte rozważenia?

Pożyczka na świadczenie to niewątpliwe oszczędzanie swojego wolnego czasu. Aspektem, przemawiającym za skorzystaniem z tej alternatywy jest złożenie wniosku w przeciągu kilku minut. Pieniądze na koncie możemy mieć nawet w ciągu kilku minut. Jeśli zatem, potrzebny jest szybki zastrzyk gotówki, tego rodzaju możliwości, mogą się sprawdzić.

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: