Główna > Finanse > Mądry kredytobiorca > Pożyczki długoterminowe – na jakich warunkach?

Pożyczki długoterminowe – na jakich warunkach?

Gdzie otrzymać pożyczkę długoterminową? Jak otrzymać z długim terminem spłaty? Czym jest konsolidacja? O czym pamiętać? Odpowiedzi na wszystkie pytania u nas.
01.08.2019
55
Czas czytania -
3 min.

Większość osób korzystających z usług pozabankowych firm pożyczkowych, potrzebuje szybkiej gotówki na niespodziewane wydatki. Zdarza się jednak, że konieczne jest zaciągnięcie długoterminowego zobowiązania na większą kwotę, np. na spłatę zaległych kredytów. Co zrobić w takiej sytuacji? Gdzie szukać długoterminowych pożyczek, jak wybrać najlepszą z nich i na co zwrócić szczególną uwagę?

Pożyczka na raty w banku

Prawdopodobnie  będzie to pierwsza myśl wielu osób, jednak nie zawsze jest ona trafna. Klienci, którzy mają jakiekolwiek długi, a tym samym złą historię kredytową, nie mogą liczyć na wsparcie banku. Ich wniosek z góry zostanie odrzucony.  Nawet jeśli pozostałe warunki będą spełnione, ten jeden przeważy o wydaniu decyzji odmownej.  Niektóre banki oferują wprawdzie kredyty konsolidacyjne na spłatę wcześniejszych zobowiązań, nie mogą być one jednak przeterminowane. Pozostają więc firmy pożyczkowe, parabanki i pożyczki prywatne.

Gdzie otrzymać pożyczkę długoterminową?

Usługi te oferują niektóre pozabankowe firmy pożyczkowe oraz wspomniani wcześniej  prywatni inwestorzy. Którą z tych opcji wybrać? Z pewnością każda z nich ma swoje zalety, należy jednak pamiętać, że znalezienie wiarygodnego i uczciwego inwestora w miejscu naszego zamieszkania bywa trudne. Poza tym ten rodzaj transakcji może wiązać się ze znacznie wyższymi kosztami niż w przypadku firmy pożyczkowej.  Dodatkowo zaciąganie zobowiązań u nieznanych osób wciąż budzi pewne kontrowersje, ze względu na zwiększoną możliwość oszustwa. Klienci znacznie chętniej korzystają z pewnych i sprawdzonych usług parabanków, których ofertę mogą znaleźć w Internecie, a większość formalności załatwić online.


Czytaj również: Jak napisać podanie o pożyczkę w zakładzie pracy?


Kto może skorzystać z pożyczki długoterminowej?

konsolidacja pozyczki

Ten rodzaj produktu przeznaczony jest dla osób, które potrzebują większej kwoty, lecz jednocześnie wiedzą, że nie będą w mogły zwrócić jej w krótkim, np. 30-dniowym terminie. W takiej sytuacji mogą skorzystać z kilku opcji, takich jak:

 • Pożyczka z przedłużonym okresem spłaty – np. 60 lub nawet 90-dniowym
 • Pożyczka na raty, umożliwiająca zwrot zadłużenia w comiesięcznych transzach – idealna dla osób o niższych dochodach
 • Pożyczka konsolidacyjna – umożliwia zaciągnięcie zobowiązania w celu spłaty poprzednich chwilówek i kredytów
 • Pożyczka dla osób zadłużonych – bez weryfikacji w BIK
 • Pożyczka z komornikiem – najrzadziej występująca forma pomocy osobom zadłużonym, jednak niektóre firmy ją oferują
 • Pożyczka prywatna – udzielana w sposób tradycyjny, z poręczeniem lub pod zastaw

Czym jest konsolidacja?

Jednym z najczęstszych powodów zaciągania pożyczek na raty jest chęć spłacenia innych zobowiązań. Nazywa się to konsolidacją długów. Dzięki takiemu rozwiązaniu kilka mniejszych, lecz kłopotliwych, a często również przestarzałych opłat, można zamienić na jedną. W ten sposób łatwiej jest pozbyć się ciążących długów. Miesięczna rata pożyczki konsolidacyjnej często jest niższa niż suma poprzednich zobowiązań, dzięki czemu łatwiej ją spłacić, nie narażając na szwank budżetu domowego.

Jak otrzymać pożyczkę z długim terminem spłaty?

W większości firm pozabankowych procedura jest dużo prostsza niż w przypadku banków. Wymogi, które należy spełnić nie są tak rygorystyczne, a wnioski rozpatrywane dużo szybciej. Aby otrzymać pożyczkę długoterminową najczęściej wystarczy:

 • Posiadać polskie obywatelstwo
 • Być pełnoletnim
 • Posiadać stałe źródło utrzymania, umożliwiające spłatę zobowiązania
 • Posiadać konto w banku oraz telefon komórkowy
 • Mieć dostęp do Internetu
 • Posiadać dobrą historię kredytową – nie jest to jednak warunek konieczny, ponieważ wiele firm udziela pożyczek osobom zadłużonym

Wniosek można znaleźć na stronie www danej firmy, a po prawidłowym uzupełnieniu, należy wysłać go online. Wszystkie te czynności zajmują zazwyczaj jedynie kilkanaście minut.


Czytaj również: Pożyczka pod zastaw samochodu - czy dobra alternatywa dla chwilówek


Na co zwrócić uwagę?

aspekty pożyczki na raty

Decydując się na pożyczkę na raty należy pamiętać o sprawdzeniu kilku aspektów, takich jak:

 • Proponowana wysokość pożyczki
 • Termin spłaty oraz wysokość poszczególnych rat
 • Wysokość RRSO, czyli całkowity koszt pożyczki
 • Możliwość wcześniejszej spłaty
 • Ewentualna możliwość przedłużenia terminu spłaty
 • Rodzaj dokumentów, jakie należy dostarczyć
 • Długość rozpatrywania wniosku
 • Kontakt z biurem obsługi

Ważne jest również wybieranie sprawdzonych i cieszących się zaufaniem oraz dobrymi opiniami klientów firm. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że podjęta przez nas decyzja będzie najkorzystniejsza.


Czytaj również: Pożyczka na 500+ – czym jest i jak ją otrzymać?


O czym pamiętać?

Przed zaciągnięciem pożyczki długoterminowej należy zastanowić się, czy na pewno stać nas na spłatę. Nawet jeśli mamy inne nieuregulowane zobowiązania, które chcemy spłacić, nie powinniśmy decydować się na kolejną pożyczkę czy chwilówkę, która będzie zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu. Spowoduje to, że wpadniemy w spiralę ciągle powiększających się długów, z której trudno będzie się wyplątać. Rozwiązanie to przeznaczone jest dla osób posiadających stałe źródło utrzymania. Powinno być również dobrze przemyślane i przeanalizowane.

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: