Główna > Finanse > Mądry kredytobiorca > Refinansowanie pożyczki – bezpieczny sposób na przedłużenie terminu korzystania z pieniędzy

Refinansowanie pożyczki – bezpieczny sposób na przedłużenie terminu korzystania z pieniędzy

Wszystko, co musisz wiedzieć o refinansowaniu pożyczki w Szybka Gotówka. Co to jest i główne zalety refinansowania chwilowek!
03.07.2019
902
Czas czytania -
1 min.

Każdemu może przytrafić się sytuacja, w której nie jest w stanie spłacić całej kwoty pożyczki. To niebezpieczna sytuacja, ponieważ niespłacone kredyty mogą zamienić się w długi - a z nich ciężko się wydostać. Co robić, gdy nie jesteśmy w stanie spłacić pożyczki na czas? Warto skorzystać z refinansowania pożyczki, dzięki czemu otrzymujemy dodatkowy czas na uregulowanie zobowiązania.

Przedłużenie terminu spłaty pożyczki w SzybkaGotowka.pl

Decydując się na pożyczkę w SzybkaGotowka.pl klient ma możliwość samodzielnego ustalenia terminu spłaty - standardowym okresem w przypadku pożyczek online jest 30 dni. Terminowa spłata buduje pozytywną historię kredytową, a przez to łatwiej otrzymać kolejne kredyty. Warto więc zadbać, żeby pożyczkę spłacić w wyznaczonym czasie. Co jednak, gdy nie mamy na to środków? Pożyczkodawca daje możliwość przesunięcia tego terminu - co najważniejsze, bez negatywnego wpływu na historię kredytową. SzybkaGotowka.pl stosuje w tym celu wygodne refinansowanie pożyczki - taka opcja znajduje się na profilu klienta na stronie internetowej.

Na czym polega pożyczka refinansująca?

Refinansowanie pożyczki

Pożyczka refinansująca to pożyczka, której celem jest przesunięcie terminu spłaty bez wpływu na historię kredytową. To bardzo przydatna opcja dla wszystkich, którzy mają problem ze spłatą kredytu na czas. W praktyce usługa wygląda następująco:

  • Termin spłaty zaciągniętej pożyczki na platformie SzybkaGotowka.pl to np. na 30 dni. Jeśli wiesz, że nie dasz rady w tym terminie jej spłacić, możesz skorzystać z refinansowania pożyczki.
  • Taka możliwość znajduje się w profilu klienta na stronie internetowej. Możliwe są trzy opcje przedłużenie terminu spłaty pożyczki: o 7, 14 lub 30 dni.
  • Wystarczy zatwierdzić wybrany termin i opłacić tą możliwość. Po tym możesz cieszyć się dodatkowym czasem na spłatę kredytu.

Czytaj również: 6 mitów na temat mikrokredytowania


Zalety refinansowania pożyczki

Usług refinansowanie jest dostępna u wielu pożyczkodawców. Opóźnienie w zwrocie pożyczki są niebezpieczne dla obu stron, pożyczkodawcy tracą pieniądze, a pożyczkobiorca osłabia swoją zdolność kredytową i może wpaść w spiralę długów. Korzystając z refinansowania pożyczki unika się negatywnych konsekwencji.

Dodatkowym atutem refinansowania pożyczki na platformie SzybkaGotowka.pl jest to, że całość odbywa się wewnątrz platformy pożyczkowej - obniża to liczbę formalności i skraca czas całej procedury. To wygoda dla klientów, którzy cały proces mogą załatwić bez wychodzenia z domu.

Mając problemy z dotrzymaniem terminu spłaty pożyczki warto skorzystać z możliwości refinansowania o kolejne 7,14 lub 30 dni. Dodatkowy czas można przeznaczyć na zgromadzenie wymaganych środków. Najważniejsze, że wszystko to odbywa się bez negatywnego wpływu na historię kredytową - w oczach innych instytucji finansowych dalej będziemy wiarygodni.

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: