Główna > Finanse > Stać się bogatym > W co i jak inwestować, aby w wieku 50 lat cieszyć się pełnią życia

W co i jak inwestować, aby w wieku 50 lat cieszyć się pełnią życia

12.04.2018
282
Czas czytania -
1 min.

Amerykański psycholog Meg Jay w książce "Ważne lata" mówi, że okres do 30 lat jest najważniejszy dla kariery. Dlatego zainwestuj w rozwój zawodowy: kupuj książki, narzędzia, kursy, a oszczędności emerytalne zostaw na później. Jeśli masz więcej niż 30 lat, czas pomyśleć o oszczędnościach i zadbać o swoją starość.Wcześniej opowiadaliśmy, jak poprawnie obliczyć, ile potrzebujesz, aby zapewnić sobie godną starość.

Jednak każdy ekspert w dziedzinie finansów osobistych potwierdzi, że oszczędności nie muszą bezczynnie leżeć, mogą one przynieść dodatkowy dochód. Są 4 opcje..

Rachunki bankowe

Dochód: 3-4% rocznie.

Najprostszy i najbardziej bezpieczny sposób inwestowania. Ale taki dochód nie może w dużym stopniu zwiększyć kapitał.

Akcje

Dochód:nie można przewidzieć.

Jeśli znasz się na finansach, jesteś gotowy założyć rachunek inwestycyjny w banku lub biurze maklerskim, aby handlować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, inwestowanie w akcje jest tym, czego potrzebujesz. Zarabiać 20-25% z handlu - jest to całkiem realne. Jednak czasem kupione akcje tracą na wartości.

Nieruchomości

Dochód: 5-6,5% rocznie.

Inwestycje w nieruchomości zawsze są opłacalne. Przynoszą stabilny dochód i pozwalają chronić swoje oszczędności przed inflacją. Wraz ze wzrostem cen zawsze wzrasta koszt wynajmu.

Według danych Business Insider najwięcej zarobimy kupując mieszkanie na wynajem właśnie w Katowicach (dochód około 6,5%), Gdańsku, Łodzi i Warszawie (dochód około 5-5,5%). Ale cena wyjściowa wynosi około 200 tysięcy złotych. W niższej cenie mieszkania na rynku pierwotnym teraz nie kupisz.

Złoto

Dochód:nie można przewidzieć.

Inwestowanie w złoto jest niezwykle proste. Możesz kupić złotą sztabkę, monetę lub inwestować w bezosobowe konta metalowe. Jednak nie oczekuj dochodu gwarantowanego. Możesz zarabiać tylko na wzroście ceny złota.

W okresie od 1980 do 2012 roku cena złota wzrosła z 850 do 1900 dolarów za uncję. Całkiem nieźle, prawda? Ale od 2012 roku cena złota ciągle spada. Teraz uncję można kupić za 4580 złotych (1344 dolarów).

Ale w przyszłości ceny skupu znów mogą pójść w górę. W czasach kryzysu i niestabilności finansowej ceny złota z reguły rosną. Właśnie teraz jest ten czas. Jeśli mi nie wierzysz, po prostu przeczytaj wiadomości.


I na sam koniec główną zasadą jest lokowanie środków w różnego rodzaju inwestycje. Zainwestuj część swoich pieniędzy w akcje, część w złoto, część w nieruchomości. Pozwoli to zminimalizować ryzyko.

Należy pamiętać, iż w Internecie od czasu do czasu zdarzają się dobre porady, ale zawsze trzeba być rozważnym. Pamiętaj też, że to Ty sam ponosisz odpowiedzialność za swoje decyzje finansowe.

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: