Główna > Finanse > Stać się bogatym > W co i jak inwestować, aby w wieku 50 lat cieszyć się pełnią życia

W co i jak inwestować, aby w wieku 50 lat cieszyć się pełnią życia

12.04.2018
180
Czas czytania -
1 min.

Amerykański psycholog Meg Jay w książce "Ważne lata" mówi, że okres do 30 lat jest najważniejszy dla kariery. Dlatego zainwestuj w rozwój zawodowy: kupuj książki, narzędzia, kursy, a oszczędności emerytalne zostaw na później. Jeśli masz więcej niż 30 lat, czas pomyśleć o oszczędnościach i zadbać o swoją starość.Wcześniej opowiadaliśmy, jak poprawnie obliczyć, ile potrzebujesz, aby zapewnić sobie godną starość.

Jednak każdy ekspert w dziedzinie finansów osobistych potwierdzi, że oszczędności nie muszą bezczynnie leżeć, mogą one przynieść dodatkowy dochód. Są 4 opcje..

Rachunki bankowe

Dochód: 3-4% rocznie.

Najprostszy i najbardziej bezpieczny sposób inwestowania. Ale taki dochód nie może w dużym stopniu zwiększyć kapitał.

Akcje

Dochód:nie można przewidzieć.

Jeśli znasz się na finansach, jesteś gotowy założyć rachunek inwestycyjny w banku lub biurze maklerskim, aby handlować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, inwestowanie w akcje jest tym, czego potrzebujesz. Zarabiać 20-25% z handlu - jest to całkiem realne. Jednak czasem kupione akcje tracą na wartości.

Nieruchomości

Dochód: 5-6,5% rocznie.

Inwestycje w nieruchomości zawsze są opłacalne. Przynoszą stabilny dochód i pozwalają chronić swoje oszczędności przed inflacją. Wraz ze wzrostem cen zawsze wzrasta koszt wynajmu.

Według danych Business Insider najwięcej zarobimy kupując mieszkanie na wynajem właśnie w Katowicach (dochód około 6,5%), Gdańsku, Łodzi i Warszawie (dochód około 5-5,5%). Ale cena wyjściowa wynosi około 200 tysięcy złotych. W niższej cenie mieszkania na rynku pierwotnym teraz nie kupisz.

Złoto

Dochód:nie można przewidzieć.

Inwestowanie w złoto jest niezwykle proste. Możesz kupić złotą sztabkę, monetę lub inwestować w bezosobowe konta metalowe. Jednak nie oczekuj dochodu gwarantowanego. Możesz zarabiać tylko na wzroście ceny złota.

W okresie od 1980 do 2012 roku cena złota wzrosła z 850 do 1900 dolarów za uncję. Całkiem nieźle, prawda? Ale od 2012 roku cena złota ciągle spada. Teraz uncję można kupić za 4580 złotych (1344 dolarów).

Ale w przyszłości ceny skupu znów mogą pójść w górę. W czasach kryzysu i niestabilności finansowej ceny złota z reguły rosną. Właśnie teraz jest ten czas. Jeśli mi nie wierzysz, po prostu przeczytaj wiadomości.


I na sam koniec główną zasadą jest lokowanie środków w różnego rodzaju inwestycje. Zainwestuj część swoich pieniędzy w akcje, część w złoto, część w nieruchomości. Pozwoli to zminimalizować ryzyko.

Należy pamiętać, iż w Internecie od czasu do czasu zdarzają się dobre porady, ale zawsze trzeba być rozważnym. Pamiętaj też, że to Ty sam ponosisz odpowiedzialność za swoje decyzje finansowe.

Podobne artykuły: