Główna > Wiadomości > Centrum prasowe > Banki lub serwisy pożyczkowe online. Kto wygra bitwę o rynek szybkich pożyczek?

Banki lub serwisy pożyczkowe online. Kto wygra bitwę o rynek szybkich pożyczek?

01.11.2019

Według ostatnich raportów finansowych, inwestycję w branżę mikrokredytów obecnie przekroczyły 40 miliardów dolarów. W rywalizacji za miejsce na rynku usług kredytowych, firmy pozabankowe, udzielające krótkoterminowe pożyczki wygrywają i cieszą się coraz większą popularnością.

Tego typu firmy z reguły stawiają na wdrażanie nowoczesnych technologii do swojej oferty. Na przykład klienci Szybka Gotówka mogą nie tylko brać pożyczki pośrednictwem aplikacji mobilnej, ale również przechodzić proces identyfikacji i weryfikacji klienta za pomocą technologii Touch ID i Face ID.

Business Insider w swoim artykule zwraca uwagę, że korzystanie z usług firm pozabankowych jest o wiele wygodniejsze w porównaniu do banków z trzech zasadniczych powodów:

  • Szybkość udzielania pożyczki. Z reguły przelew jest realizowany w ciągu 15 minut – jest to czas, w którym klient składa wniosek, a firma weryfikuje wszystkie informacje o nim. Warto również zaznaczyć, że w przypadku stałych klientów, które korzystają z aplikacji mobilnej Szybka Gotówka, ten czas skraca się kilkakrotnie.
  • Możliwość refinansowania pożyczki. Szybka Gotówka jest bardzo lojalna wobec swoich klientów – wystarczy skontaktować się drogą telefoniczną lub mailową z Działem Obsługi Klienta, żeby przedłużyć termin spłaty pożyczki.
  • Cały proces wnioskowania o pożyczkę przebiega w trybie online. Klient Szybka Gotówka nie musi udawać się do oddziału bankowego, żeby złożyć wniosek o pożyczkę – wszystko można załatwić bez wychodzenia z domu, z poziomu własnego komputera czy smartfona.
 
Oceń ten artykuł:
Mariusz z Warszawy otrzymał 1200 zł