Główna > Finanse > Sekrety oszczędzania > Gwiazdy, które mają długi

Gwiazdy, które mają długi

Chcesz poznać informacje o super gwiazdach, o tym, czyje długi przekraczają Twoje roczne zarobki?
11.06.2019
746
Czas czytania -
5 min.

Gwiazdy o światowej sławie mogą w ciągu kilku minut wydać setki tysięcy dolarów. Zdarza się też, że dokonują zakupów, których cena liczona jest w milionach. Czy pomyślałbyś, że wśród celebrytów również można znaleźć sporo dłużników? Nie wszyscy umieją poprawnie zarządzać swoimi pieniędzmi. Chcesz poznać informacje o super gwiazdach, o tym, czyje długi przekraczają Twoje roczne zarobki?

Michael Jackson

Michael Jackson

Wziąć pożyczkę

Michael Jackson w ciągu całego swojego życia zebrał rekordową kwotę - 1 mld USD, był jednak osobą, która zwykła nie odmawiać sobie w swoich zachciankach i wydawała rocznie nawet 30 mln USD. Wyniekiem takiego działania było ogłoszenie w 2007 roku swojej upadłości i dług w momencie śmierci, sięgający 374 mln USD.

Toni Braxton

Toni Braxton

Wziąć pożyczkę

Toni Braxton jeszcze w 1998 roku zawiadomiła społeczność, że jej dług wynosi 4 mln USD. W kolejnych latach sytuacja jednak nie poprawiła się i obecnie gwiazda, która przeżyła rozwód, chorobę dziecka i inne problemy życiowe jest winna łącznie około 50 mln USD.

Dennis Rodman

Dennis Rodman

Wziąć pożyczkę

27 mln USD - tyle zarabiał Rodman, kiedy był graczem NBA. Po rozwodzie z żoną nie płacił jednak alimentów, wynikiem czego był pozew sądowy i decyzja prawników, zgodnie z którą Rodman powinien zapłacić 809 tysięcy dolarów na utrzymanie dziecka i 51 tysięcy dolarów na wsparcie małżeńskie.

Lindsay Lohan

Lindsay Lohan

Wziąć pożyczkę

W dzieciństwie i okresie dojrzewania Lindsay Lohan z powodzeniem występowała w filmach, a nawet była twarzą francuskiego domu mody Louis Vuitton. Kiedy dziewczyna dorastała i brała udział w wielu poważnych rzeczach, jej nazwisko regularnie pojawiało się w mediach, ale w niezbyt przyjemnym kontekście. Lohan dostała się wtedy do poważnego DPT i została pozbawiona swoich praw, a następnie była leczona w ośrodku rehabilitacyjnym dla uzależnionych od alkoholu i narkotyków, następnie spędziła kilka miesięcy w więzieniu. Lindsay Lohan od lat nie płaci podatków, co spowodowało znaczne zadłużenia. Gwiazda nawet sprzedała dom w Los Angeles i zamieszkała razem z mamą w Nowym Jorku.

Chris Tucker

Chris Tucker

Wziąć pożyczkę

Chris Tucker, gwiazdor filmu „Godzina szczytu”, również trafił na “czarną listę popularnych dłużników”. Nic dziwnego, gdyż od 2011 roku jego długi w instytucjach finansowych i podatkowych wzrastają, a Hollywood nie chce dawać mu nawet małych i nieznaczących roli.

Larry King

Larry King

Wziąć pożyczkę

Amerykański showman był zaangażowany w interesy, a ta chęć bogactwa ostatecznie zrujnowała jego szczęśliwe, wygodne życie. Były partner biznesowy Kinga w 1978 roku złożył przeciwko niemu pozew, oskarżając go o sprzeniewierzenie finansów. Po długich próbach Larry ogłosił bankructwo, ale po kilku latach poradził sobie z długami i nawet potrafił zwiększyć swój kapitał.

Pamela Anderson

Pamela Anderson

Wziąć pożyczkę

W ostatnich latach znacznie zmieniła się nie tylko sylwetka seksownej aktorki, znanej z gwiazdorskiej roli w serialu „Ratownicy z Malibu”, ale także sytuacja jej konta bankowego. W 2012 roku zadłużenie gwiazdy wzrosło do 1,1 mln USD, a wszystko dlatego, że nie mogła spłacić usług firm budowlanych, które w tym czasie były zaangażowane w naprawę posiadłości celebrytki w Malibu. Ponadto Anderson nie zapłaciła wszystkich podatków państwu. W 2013 roku musiała sprzedać posiadłość (za około 8 mln dolarów), aby jakoś utrzymać się na powierzchni.

Kim Basinger

Kim Basinger

Wziąć pożyczkę

Kim Basinger również wie, co znaczy być dłużniczką. Kobieta sprawnie zarządza własnymi finansami, ale w 1993 roku nie mogła wypełnić warunków umowy z firmą Main Line Pictures, której musiała zapłacić 8,9 mln USD. Ponieważ kobieta nie zapłaciła tej kwoty, ogłosiła swoją upadłość, w wyniku czego jej dług wyniósł 3,8 mln USD.

Courtney Love

Courtney Love

Wziąć pożyczkę

Aktorka po śmierci słynnego męża Kurta Cobaina poniosła poważne straty finansowe, które tylko się pogorszyły. Courtney powiedziała dziennikarzom, że mieszka z córką w wynajętym mieszkaniu, a na koncie ma tylko 4000 USD. Żeby pożegnać się z długami, aktorka musiała sprzedać część aktywów grupy Nirvana należącej do jej zmarłego męża, która wynosi 25%.

Nicolas Cage

Nicolas Cage

Wziąć pożyczkę

Nicolas Cage - jeden z najbardziej opłacanych aktorów na świecie, a cała kariera przyniosła mu ponad 150 mln USD. Niestety, aktor jest miłośnikiem luksusowego życia, a ponadto przez długi czas nie płacił podatków państwu, więc obecnie jego zadłużenie przekracza 14 mln USD.

Kanye West

Kanye West

Wziąć pożyczkę

Wszyscy sądzili, że Kanye West ma kapitał w wysokości 145 milionów dolarów. Podobno okazało się to błędem, gdyż ostatnio raper przekazał w sieci społecznej szokujące stwierdzenie do swoich fanów: „Bracia, jestem winien 53 milionów dolarów. Pomódlcie się za mnie….”. A dodatkowo poprosił Zuckerberga, założyciela Facebooka, o przekazanie miliarda dolarów na jego korzyść!

Wesley Snipes

Wesley Snipes

Wziąć pożyczkę

Wesley Snipes był jednym z najlepiej opłacanych czarnych aktorów lat 90. i grał ramię w ramię w wysokobudżetowych filmach z Sylwestrem Stallone, Robertem de Niro i Seanem Connery. W tym czasie Snipes zdołał zbić dobry majątek. Wszystko załamało się w 2008 roku, kiedy został aresztowany, a następnie skazany za niepłacenie podatków - unikał standardowej procedury przez 17 lat. Dług wobec państwa wyniósł 15 mln USD.

Al Pacino

Wesley Snipes

Wziąć pożyczkę

Al Pacino bez żadnych wątpliwości jest jedną z największych gwiazd kinowych XX wieku, szczególnie ze względu na udaną rolę filmową szefa mafii Mike Corleone z trylogii Godfather. Prawdziwy Don Corleone jednak byłby zaskoczony tym, co wyprawiał Al Pacino ze swoim życiem. Aktor zainwestował w piramidę finansową i zbankrutował, ponadto, jak wiele gwiazd (kto by mógł o tym pomyśleć!) przez wiele lat nie płacił podatków. W rezultacie - prawie 200 tysięcy USD długów. Ponadto Al Pacino ukradł około 30 mln swoim klientom - gwiazdorom: Sylwestrowi Stallone i Umy Thurman.

Johnny Depp

Johnny Depp

Wziąć pożyczkę

Na początku 2017 roku praktycznie zbankrutował też Johnny Depp. Jego wielomilionowe państwo znacznie podważyło postępowanie rozwodowe z Amber Heard, która między innymi oskarżyła go o przemoc domową - wydał na nie około 7 mln USD. Ponadto co miesiąc aktor traci około 2 mln USD. Obejmuje to wynagrodzenie pracowników (około 300 tysięcy miesięcznie), wydatki na prywatny samolot (160 tysięcy) i wino (25 tysięcy na miesiąc). Dodatkowo gwiazda ma całe garderoby drogich rzeczy i jeszcze droższe kolekcje rzadkich gitar i wypchanych zwierząt. Kto wie, czy w 2019 roku również nie ogłosi swojej upadłości finansowej?!

Uważasz, że aby zostać osobą szczęśliwą, nie wystarcza Ci zaledwie paręset złotych? Jak mogłeś zobaczyć, gwiazdy czasem znajdują się w znacznie gorszej sytuacji, niż Ty. Nawet słynny król Elvis na końcu swojego życia pożyczał od przyjaciół na jedzenie i odzież. Owszem, jeśli masz długi - nie jest to rzecz przyjemna, Ale również warto zrozumieć, że nie jest to też koniec życia. Ponadto, podejdź do problemu z trzeźwą głową: zadbaj o refinansowanie, weź pożyczkę w Szybkiej Gotówce, by wypłacić aktualne zaległości, ustal plan zwrotu wszystkich pieniędzy, a kiedy zdobędziesz wolność od długów - będziesz mógł zacząć nowe życie i - kto wie - nawet zostać prawdziwym milionerem!

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: