Główna > Finanse > Styl życia > Najbardziej szalone święta, o których nawet nie masz pojęcia

Najbardziej szalone święta, o których nawet nie masz pojęcia

23.05.2018
172
Czas czytania -
2 min.

Czy wiesz o tym, ile świąt obchodzą w Polsce? Oficjalnych świąt, czyli świąt państwowych - 12. Jeszcze około 10 świąt nieoficjalnych. Ale to nie oznacza, że resztę dni nie można poświęcić jakimś wydarzeniom. Na świecie istnieje tysiące świąt, niektóre z nich mogą nawet zaskoczyć. Zebraliśmy tutaj spis najbardziej szalonych świąt, o których 99% mieszkańców Polski nawet nie podejrzewają.

Międzynarodowy Dzień Przytulania

Święto zostało wprowadzone w Stanach Zjednoczonych w 1986 roku pod nazwą Narodowy Dzień Przytulania (National Hugging Day), a następnie szybko rozprzestrzenił się po całym świecie. Zgodnie z tradycją święta, uściskać można nawet obcych osób.Kiedy: 21 stycznia.

Hadaka Matsuri, czyli "święto nagości"

Nagie wakacje w Japonii są obchodzone od 767 roku. W świątyni Saidaji zbiera się 3000 mężczyzn w wieku od 23 do 43 lat, którzy są ubrani tylko w przepaski na biodrach. Ma to przyciągnąć szczęście do swojego życia. Powszechnie uważa się, że szczęście akurat przyjdzie do tych, którzy dotkną nagiego mężczyzny. Uczestnicy festiwalu po wizycie Świątyni organizują procesję na ulicach miasta, gdzie setki osób próbują dotknąć ich w poszukiwaniu szczęścia.

Data wydarzenia: 15 lutego.

Noc Walpurgi

U dawnych Germanów jest to noc zmarłych i złych duchów. W Europie najczęściej kojarzone to święto jest jako sabat czarownic i czarodziejów odbywający się na górze Brocken.

Do tej pory istnieje zwyczaj budowania drzewa Majowego - filaru ozdobionego wstążkami i wieńcami.

Kiedy: w nocy 1 maja.

Światowy Dzień Pocałunku

Około 20 lat temu Światowy Dzień Pocałunków został zatwierdzony przez ONZ i od tego czasu obchodzony jest 6 lipca. Pomysłodawcą tego święta była Wielka Brytania. W wielu miastach świata, w tym w Warszawie, 6 lipca organizują pocałunkowe konkursy z nagrodami - na przykład za najdłuższy lub najbardziej niezwykły pocałunek.

Kiedy: 6 lipca.

La Tomatina

Hiszpańska bitwa pomidorów. Pomidor jest znany na całym świecie. W małej wiosce Buñol co roku gromadzi się około 30 000 entuzjastycznych uczestników, którzy obrzucają się nawzajem dojrzałymi pomidorami. Ilość zużytych pocisków jest imponująca i wynosi około sto ton pomidorów. Historia święta została utracona, co w żaden sposób nie wpływa na trwający chaos. Następnego dnia konsekwencje Tomatiny są zmywane przez węże strażackie.

Kiedy: pierwszy tydzień sierpnia

Dzień lenistwa

Ten dzień obchodzony jest corocznie przez mieszkańców kolumbijskiego miasta Itagui. Zadaniem "leniwego dnia" jest walka ze stresem i chronicznym zmęczeniem.

Itagui to przemysłowa stolica Kolumbii, najbardziej zaludnionego miasta w kraju. Pierwszy Światowy Dzień Lenizmu odbył się tutaj w 1985 roku pod hasłem "Za prawo do lenistwa".

Tego dnia mieszkańcy gromadzą się na ulicach, placach i parkach, wyjmują leżaki, krzesła, różnorodne jedzenie i obserwują tych, którzy się "leniuchują aktywnie", czyli uczestniczą w różnych wydarzeniach.

Kiedy: 20 sierpnia.

Dzień Rudych Osób

Jeśli Twój kolor włosów jest rudy - po prostu nie możesz być obojętnym do tego święta. Święto pojawiło się w Holandii w mieście Breda. Tam i dziś odbywa się tradycyjna procesja ludzi z ognistym kolorem włosów.

Kiedy: 8 września.

Międzynarodowy Dzień Mówienia po Piracku

Każdego roku wielu osób w 40 krajach na całym świecie noszą bandaże na jedno oko, czapki i kamizelki oraz organizują przyjęcia świąteczne. Tak obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat. Święto to wymyślili Amerykanie John Baur i Mark Summers w 1995 roku.Kiedy: 19 września.

Dzień zmarłych

Jest to jeden z najbardziej liczących się festiwali w Ameryce Łacińskiej. Ludzie czczą zmarłych, odwiedzają cmentarze, a następnie bawią się podczas karnawału. W ten dzień łzy łączą się z zabawą, a goście przebierają się w martwych i szkieletów i uzupełniają swoje obrazy tropikalnymi kwiatami i jasnymi kolorami.

Kiedy: 1 i 2 listopada.

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: