Główna > Finanse > Mądry kredytobiorca > Portret pożyczkobiorca Szybka Gotówka

Portret pożyczkobiorca Szybka Gotówka

30.11.2018
129
Czas czytania -
1 min.

Serwis szybkagotowka.pl przeprowadził badanie dotyczące portretu klientów swojej internetowej platformy pożyczkowej. Poniżej zamieszczono ciekawe oraz przejrzyste informacje prezentujące wyniki tego badania.

Co wiemy o naszych klientach? 

Zamieszkanie

Większość klientów (41,8%) zamieszkuje województwo mazowieckie, do grona aktywnych klientów serwisu można również zaliczyć osoby zamieszkujące województwa: śląskie (11,8%), dolnośląskie (9,4%) oraz małopolskie (8%). Natomiast najmniejszą popularnością usługi platformy cieszą się w województwach: lubuskim (0,9%), świętokrzyskim (0,8%) oraz opolskim (0,6%).

Zamieszkanie

Urządzenia

W celu złożenia wniosku o udzielenie pożyczki klienci najczęściej posługują się urządzeniami mobilnymi (62%), stosowane są też komputery stacjonarne (35,8%), z kolei najmniej osób (2,2%) używa tabletów.

Urządzenia

Grupa wiekowa

Analizując portret klientów serwisu szybkagotowka.pl warto również zwrócić uwagę na ich podział wiekowy. Największą grupę wiekową tworzą osoby w wieku 25-34 lata (39%), liczną grupę kształtują też osoby w wieku 35-44 lata (35%). Zaobserwowana została również tendencja: im osoba jest starsza (po przekroczeniu granicy 44 lat), tym rzadziej korzysta z usług serwisu szybkagotowka.pl. Liczba klientów w wieku 45-54 lata wynosi 10%, 55-64 lata – 5 %, powyżej 65 lat – zaledwie 3%. Nieznaczna jest także liczba osób pożyczających gotówkę będących w wieku 18-24 lat (8%).

Grupa wiekowa

Płeć

Istnieje również segmentacja klientów ze względu na płeć. Największą grupą klientów firmy są kobiety (56,9%), z kolei odsetek mężczyzn korzystających z szybkich pożyczek wynosi 43,1%.

Płeć

Zatrudnienie

Większość klientów serwisu (59%) jest zatrudnionych na pełen etat. Z usług firmy często korzystają także osoby zatrudnione na czas określony (16,6%) oraz samozatrudnieni (10,94%). Znacznie rzadziej ubiegają się o pożyczki emeryci (6,63%) oraz osoby pobierające zasiłek socjalny (3,95%). Najrzadziej z usług firmy korzystają studenci (2,83%).

Zatrudnienie

Stan cywilny

Kredyt najbardziej pożądany jest u osób stanu wolnego - panien i kawalerów (50,51%), nieco rzadziej ubiegają się o kredyty osoby po zawarciu małżeństwa (31,7%). Natomiast najmniej spotykane jest korzystanie z kredytu przez osoby znajdujące się w separacji (0,53%), jak i wdowców oraz wdowy(2,56%).

Stan cywilny

Cel pożyczki

Pożyczki są najczęściej wykorzystywane na:

  • Realizację codziennych potrzeb;
  • Leczenie;
  • Prace remontowe.

Klienci serwisu szybkagotowka.pl korzystają również z pożyczonych pieniędzy na cele związane z podróżami.

Portret przeciętnego kredytobiorcy serwisu Szybka Gotówka w drugiej połowie 2018 roku

Przeciętnym klientem internetowej platformy pożyczkowej szybkagotowka.pl jest zatem kobieta w wieku 25-34 lata, mieszkająca na Mazowszu. Dodatkowo nie posiada jeszcze męża, pracuje na pełen etat i ubiega się o udzielenie pożyczki za pomocą urządzenia mobilnego.

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: