Główna > Finanse > Sekrety oszczędzania > Ceny w Chorwacji 2019: podstawowe wydatki turystów

Ceny w Chorwacji 2019: podstawowe wydatki turystów

Rekomendacje dla oszczędnych i przydatne informacje dla wczasowiczów
30.04.2019
5687
Czas czytania -
18 min.

Jakie ceny w Chorwacji czekają na turystów w 2019 roku? Ile będzie kosztować średni nocleg i jak nie wydać całej fortuny, a jednak dotrzeć z Polski do wybrzeża Adriatyku? Czy są możliwości na oszczędzanie i jednocześnie zapewnienie sobie udanego wypoczynku? Dokładnie przeanalizowaliśmy dane statystyczne, aby odpowiedzieć na te i inne pytania, często pojawiające się ze strony turystów.

Chorwacja to miejsce, w którym spotykają się Morze Śródziemne, Alpy i Panonia. W Europie, a może nawet na całym świecie, znajdzie się nie tak dużo krajów, gdzie łączą się w niepowtarzalną całość cudowne naturalne kompleksy i zabytki, piękne wybrzeże z setkami wysp i licznymi zamkami, gęstymi lasami i wieloma źródłami termalnymi. Dodatkowo kraj składa się z dwóch części: kontynentalnej, położonej głównie w dorzeczu rzeki Sawy i adriatycznej, rozciągniętej wąskim pasem wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Nie dziwi zatem, że tak zróżnicowana i bogata natura wraz z niezwykle bogatą historią przyciągają do Chorwacji licznych turystów. Z kolei popularny turystyczny kierunek często jest synonimem drogiego. Czy ta reguła sprawdza się w przypadku Chorwacji? Postarajmy się wyjaśnić tę kwestię w tym artykule.

Niezbędne dokumenty w celu podróży z Polski do Chorwacji

W 2013 roku Chorwacja została członkiem Unii Europejskiej i to uczyniło podróże Polaków do tego wspaniałego kraju znacznie łatwiejszymi. Od tego czasu nie musimy już posiadać paszportów zagranicznych lub nawet wiz - wystarczy tylko posiadanie ważnego dowodu osobistego. Nie ubiegając się o jakiekolwiek dodatkowe zezwolenia, Polacy mogą znajdować się na terenie Chorwacji w ciągu 90 dni ze 180-dziennego okresu.

Niezbędne dokumenty w celu podróży z Polski do Chorwacji

Jeśli zdecydujemy się jednak na podróż z dzieckiem, wówczas trzeba zadbać o to, by posiadało co najmniej jeden z tych dwóch dokumentów - paszport lub dowód osobisty. W przypadku, gdy ze względów prawnych nie jesteśmy pełnoprawnymi opiekunami dziecka, powinniśmy również posiadać pełnomocnictwo do opieki wraz z danymi kontaktowymi prawomocnych opiekunów (telefon i adres).

Waluta w Chorwacji

Narodową walutą Chorwacji jest kuna (HRK), która dzieli się na 100 lip i to właśnie ona jest najchętniej przyjmowana w sklepach, kasach biletowych lub punktach handlowych. Odwrotnie jest w przypadku płatności za noclegi, gdyż większość właścicieli preferuje euro. Wyruszając w podróż do Chorwacji najlepiej zabrać ze sobą złotówki lub euro, a następnie dokonać ich wymiany w chorwackich kantorach, zwanych Mjenjačnica.

Waluta w Chorwacji

Dobrym rozwiązaniem dla osób podróżujących będzie również zabranie ze sobą karty płatniczej, która będzie akceptowana niemal we wszystkich chorwackich punktach sprzedażowych.

Podstawowe wydatki w Chorwacji i przeciętne ceny, o których warto wiedzieć wszystkim podróżującym

Chorwacja to kraj turystyczny (szczególnie popularny wśród niemieckich emerytów), a więc warto nastawić się na to, że ceny tutaj nie będą niskie. Warto też dodać, że w ostatnich latach wzrasta również popularność tego kraju wśród młodzieży, gdyż to właśnie w nim kręcono serial o światowej sławie - “Gra o Tron”.  Jak świadczą statystyki, mądre podejście i poprawne zarządzanie finansami, pozwolą nie tylko świetnie wypocząć, ale i zrobić to w granicach budżetu przeznaczonego na wakacje.

Podstawowe wydatki w Chorwacji

Koszt podróży do Chorwacji

Przejazd jest jednym z podstawowych punktów wydatków na podróż. Bezpośrednie loty z Chorwacji (Zagrzebia) do Warszawy są. Standardowa cena za jedną osobę tam i z powrotem wynosi około 300 euro.

Jeśli celem jest maksymalnie tania podróż, oto sprawdzony lifehack: chorwackie linie lotnicze robią dobre zniżki dla pasażerów tranzytowych, którzy podróżują z Amsterdamu, Paryża i Belgradu. Oznacza to, że można zaoszczędzić na kupowaniu biletów z Polski z przesiadką w jednym z podanych powyżej miast.

Oto przykład takiej rezerwacji biletów za pomocą międzynarodowego serwisu Google.

Koszt podróży do Chorwacji

Ważne informacje:

Koszt biletów lotniczych, jak również cena wycieczek, wzrasta dwa razy w roku - w okolicach Nowego Roku i w ostatnich dwóch miesiącach lata. Najniższe ceny w Chorwacji są w październiku i listopadzie.

Można też udać się w podróż do Chorwacji samochodem (proponowana trasa znajduje się na rysunku poniżej), autobusem (najbardziej wygodnym rozwiązaniem będzie oferta przewoźnika Flixbus) lub pociągiem (najdroższa, a jednocześnie najmniej wygodna opcja).

podróż do Chorwacji samochodem

Oto są podstawowe koszty podróży do Chorwacji w 2019 roku:

PODRÓŻ SAMOCHODEM

Przejazd na trasie Warszawa - Brno - Graz  - Zagrzeb - Split

ok. 100 euro

Parkingi w centrum miast

ok. 2-10 euro

Opłaty drogowe (miesiąc)

55 euro

PODRÓŻ AUTOKAREM

Przejazd autobusem na trasie Warszawa - Zagrzeb

40-70 euro

Przejazd autobusem na trasie Kraków - Zagrzeb

40-50 euro

Przejazd autobusem na trasie  Warszawa – Split

50-60 euro

PODRÓŻ SAMOLOTEM

Warszawa-Zagrzeb

ok. 150 euro

Koszt transportu miejskiego oraz przejazdów pomiędzy miastami w Chorwacji

Najbardziej popularnym rodzajem transportu w Chorwacji są autobusy. Koszt przejazdów autobusami kształtuje się w granicach 50 kun (czyli 29 zł) za każde 100 km. Opłaca się również wynajem samochodu.

Najdrożej zapłacimy, jeśli zdecydujemy się na podróże taksówką. Jednak i tak w porównaniu z innymi krajami europejskimi, usługi taksówkowe w Chorwacji są tanie i zaczynają się od 5 HRK (około 3 zł) za 1 km.

Popularnym środkiem transportu w Chorwacji są również promy. Łączą one miasta na wybrzeżu, a koszty przejazdów oscylują pomiędzy 20 a 50 kunami (11-29 zł).

Z kolei transport kolejowy w Chorwacji jest rozwinięty w znacznie mniejszym stopniu. Narodowy przewoźnik (tak zwane Hrvatske željeznice) dysponuje tylko 40% liniami elektrycznymi, a więc może zaoferować jedynie kilka tras o poziomie europejskim, w tym połączenie między Zagrzebiem i Wiedniem.

PRZEJAZDY AUTOBUSEM W GRANICACH CHORWACJI

Przejazd autobusem na trasie Zagrzeb-Split

Ok. 100 zł

Przejazd autobusem na trasie  Zagrzeb-Rijeka

Ok. 65 zł

Przejazd autobusem na trasie Zagrzeb-Rovinj

Ok. 95 zł

Przejazd autobusem na trasie Zagrzeb-Zadar

Ok. 70 zł

Przejazd autobusem na trasie Split-Dubrownik

Ok. 55 zł

Przejazd autobusem na trasie Split-Trogir

Ok. 10 zł

PRZEJAZDY POCIĄGIEM W GRANICACH CHORWACJI

Przejazd pociągiem na trasie Zagrzeb-Rijeka

70 zł

Przejazd pociągiem na trasie Split-Zagrzeb

115 zł

Przejazd pociągiem na trasie  Zagrzeb-Pula

90 zł

KOMUNIKACJA Z INNYMI KRAJAMI

Przejazd pociągiem na trasie Budapeszt-Zagrzeb

30 euro

Przejazd pociągiem na trasie Warszawa-Zagrzeb

40 euro

Koszt biletu miejskiego zależy od tego, w którym miejscu go kupimy. Taniej zapłacimy za ten kupiony w automacie biletowym, drożej - jeśli zdecydujemy się na zakup u kierowcy. Cena komunikacji miejskiej w Chorwacji zależy także od miasta, ale średnio jeden przejazd kosztuje 10-15 kun czyli 5-9 zł.

Informacje dla wielbicieli rowerów

Informacje dla wielbicieli rowerów

Dobrą rozrywką mogą również być wycieczki rowerowe. Znajdziesz specjalne szlaki położone w malowniczych okolicach, które da się pokonać bez specjalnego przygotowania. Miłym dodatkiem do spaceru w Chorwacji stanie się mapa drogowa, która jest przekazywana turystom wraz z wypożyczonym rowerem. Nawiasem mówiąc, należy pamiętać, że jeśli rower miał niewielką szkodę w postaci przebicia opony, nie zostanie on dodatkowo obciążony. Wynajem roweru na cały dzień kosztuje 7 euro. Stawka godzinowa wynosi około 2,5 euro.

Koszt noclegów różnego rodzaju dostępnych w Chorwacji

Chorwacka infrastruktura turystyczna rozwija się, dlatego na wybrzeżu znajdziemy zaledwie kilka komfortowych 4- lub 5-gwiazdkowych hoteli. W tym samym czasie nawet 3-gwiazdkowe hotele zapewniają bardzo dobry poziom usług,  oferują turystom śniadanie lub niepełne wyżywienie w formie bufetu. Tylko kilka hoteli obsługuje turystów na podstawie systemu all inclusive.

Koszt noclegów w Chorwacji

Oto średni koszt wypoczynku w 3-gwiazdkowych hotelach Chorwacji w 2019 roku:

Miesiąc

7 nocy

11 nocy

14 nocy

Lipiec

1065 euro

1205 euro

1315 euro

Sierpień

1175 euro

1275 euro

1410 euro

Wrzesień

1050 euro

1165 euro

1290 euro

Październik

870 euro

1010 euro

1080 euro

Koszt wypoczynku w hotelach zależy również od regionu. Najwyższe ceny są w Zagrzebie i Dubrowniku. Przybliżony koszt pobytu w hotelach o różnym poziomie komfortu został podany poniżej.

ZAGRZEB

1 nocleg w hostelu

od 10 euro

1 nocleg w apartamentach

od 20 euro

1 nocleg w hotelu trzygwiazdkowym

od 45 euro

 DUBROWNIK

1 nocleg w hostelu

od 10 euro

1 nocleg w apartamentach

od 20 euro

1 nocleg w hotelu  trzygwiazdkowym

od 40 euro

 RAZANJ

1 nocleg w hostelu

od 5 euro

1 nocleg w apartamentach

od 15 euro

1 nocleg w hotelu  trzygwiazdkowym

od 30 euro

Podane ceny są oczywiście przybliżone i zmieniają się w zależności od popytu.

Najlepiej rezerwować noclegi we wcześniejszych terminach - wówczas zapłacimy mniej. Jeśli znalazłeś dobrą ofertę, ale nie posiadasz wystarczającej kwoty, warto sięgnąć  po pożyczki krótkoterminowe w naszej firmie: możesz zwrócić pieniądze na wygodnych dla Ciebie warunkach, a jednocześnie zorganizować naprawdę świetny wypoczynek.

Jeśli  wydają się zbyt wysokie, warto zastanowić się nad wynajęciem mieszkania w sektorze prywatnym. Można zdecydować się na apartamenty, mieszkanie lub pojedynczy pokój, wybierając odpowiednie rozwiązanie w serwisie Airbnb. W sezonie turystycznym mieszkanie w Dubrowniku kosztuje 18-20 euro za dobę, a pokój w pensjonacie lub małe bungalo - 16-18 euro. W przybliżeniu za te same pieniądze można wynająć dom w mieście Cavtat. Za osobne mieszkanie lub pokój w apartamencie zapłacimy 15-20 euro. Wille są droższe - od 27 euro za dobę.

Koszt apartamentów może być bardzo różny, w zależności od kurortu i bliskości morza. Zarówno za popularną lokalizację, jak i możliwość wypoczynku na wybrzeżu zdecydowanie będzie trzeba zapłacić więcej. Zalecamy znaleźć kompromisowe rozwiązania: dobre oferty zawsze są na takich portalach, jak booking.com czy airbnb.

Koszty podstawowych produktów w Chorwacji

Koszty podstawowych produktów w Chorwacji

Jeśli wypoczywasz w hotelu nie posiadającym 5 gwiazdek, warto również przewidzieć ceny zakupu wyżywienia w chorwackich sklepach. Porównaliśmy koszt podstawowych produktów w supermarketach, sklepach osiedlowych i na lokalnych rynkach wiosną 2019 roku.

Produkty

Ceny

Jajka, 10 szt.

20 kun

Mleko, 1 litr

6 kun

Chleb biały, 500 g

8 kun

Woda niegazowana, 1, 5 l

6 kun

Ser żółty, 1 kg

50 kun

Ser biały, 1 kg

45 kun

Twaróg, 1 kg

45 kun

Piersi z kurczaka, 1 kg

50 kun

Wieprzowina, 1 kg

55 kun

Wędliny, 1 kg

55 kun

Jabłka, 1 kg

8 kun

Pomarańcze, 1 kg

12 kun

Ziemniaki, 1 kg

5 kun

Pomidory, 1 kg

15 kun

Banany, 1 kg

12 kun

Ryż, 1 kg

15 kun

Koszty wyżywienia w restauracjach w Chorwacji

Podczas wypoczynku w Chorwacji warto spróbować przede wszystkim dań kuchni narodowej. Kraj słynie z pysznych potraw i dużych porcji serwowanych w restauracjach oraz kawiarniach. W budżetowej kawiarni można zjeść śniadanie lub lunch za 80 HRK. Kolacja w niedrogiej restauracji kosztuje 200 HRK. Kolacja z alkoholem będzie kosztować około 400 HRK. Gospodarze chorwackich tawern lub knajp zwykle oferują gościom pyszne domowe likiery.

Ceny popularnych dań i napojów w restauracjach oraz kawiarniach w Chorwacji, przedstawiają się następująco:

Potrawa

Restauracje

(średni koszt)

Kawiarnie

(średni koszt)

Pizza Margherita

50 kun

45 kun

Sałatka warzywna

40 kun

30 kun

Sałatka z wędlinami

60 kun

50 kun

Risotto

40 kun

35 kun

Danie rybne

65 kun

55 kun

Zupka owocowa

15 kun

13 kun

Zupa tradycyjna

25 kun

20 kun

Spaghetti z owocami morza

35 kun

30 kun

Frytki

15 kun

12 kun

Cevapcici

100 kun

90 kun

Spaghetti Bolognese

75 kun

70 kun

Ośmiornica podawana z sałatką

95 kun

90 kun

Jak kształtują się ceny ulicznego jedzenia w Chorwacji?

Kuchnia chorwacka jest prosta i jednocześnie odżywcza. Lokalne przysmaki to prsut (suszona szynka) i owczy ser z wyspy Pag o niezwykłym smaku i aromacie, przygotowane według specjalnej technologii. Poniżej podano koszty najbardziej popularnych rodzajów ulicznego jedzenia w kraju.

Danie

Średni koszt

Burger z cevapcici

30 zł

Gazpacho

25 zł

Ziemniaki na patyku

6 zł

Naleśnik z nadzieniem

9 zł

Grillowane kalmary

25 zł

Kebab

25 zł

Burek

4-5 zł

Lody w budkach

5 zł

Ile zapłacimy w Chorwacji za trunki i napoje?

Woda do picia w większości restauracji serwowana jest bezpłatnie. Wyjątkiem są restauracje w hotelach. Tam woda może kosztować 0,5-0,9 euro, w zależności od sezonu. Miłośnicy piwa powinni wiedzieć, że w sklepie po zakupie piwa butelkowanego (0,7-0,8 euro) płaci się za napój i szkło. Przy kolejnych wyjściach na piwo oddaje się puste butelki, bierze się pod uwagę ich koszt i płaci się wówczas tylko za piwo. Warto też spróbować chorwackich lokalnych win.

Przeciętny koszt napojów w różnego rodzaju sklepach i restauracjach w Chorwacji  w 2019 roku  podano poniżej.

Napój

Średni koszt

Kawa czarna

4-8 zł

Kawa biała

6-10  zł

Kawa mrożona

8-15 zł

Herbata

4-6 zł

Cola/Fanta/Amita/Lemon soda

6-7 zł

Piwo, 0,5 l

7-12 zł

Wino czerwone, 0,75 l

20-50 zł

Wódka, 1 l

35-45 zł

Koszt zwiedzania atrakcji turystycznych w Chorwacji

Jeśli koszt zamieszkania i wyżywienia w Chorwacji jest dość przystępny, to koszt wycieczek i zwiedzania atrakcji turystycznych - odwrotnie. Opłaca się kupować wycieczki tylko do miejsc, do których trudno się tam dostać lub wycieczki, które zawierają interesujący program kulturalny lub sportowy.

Turystom w Chorwacji oferowane są dość tradycyjne rozrywki turystyczne, typowe dla większości kurortów śródziemnomorskich. Bilet do Parku Wodnego Istralandia kosztuje 15 euro dla osoby dorosłej oraz 12 euro dla dzieci, natomiast Park Wodny Aquacolors kosztuje 25 euro dla dorosłego i 19 euro dla dziecka. Park Dinozaurów w Omis będzie kosztował 11 euro, Park Mini Chorwacja to koszt 3,4 euro, Muzeum Morskie i Akwarium w Dubrowniku posiadają bilet wstępu za 11 euro, a Muzeum Muszli w Splicie będzie kosztować 1,4 euro.

Według turystów podczas wakacji w Chorwacji popularne są:

RODZAJ AKTYWNOŚCI

KOSZT

MUZEA

Zwiedzanie amfiteatru w Puli

29 zł

Wjazd na Panoramę 360

35 zł

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Zagrzebiu

18 zł

Muzeum Techniki w Zagrzebiu

11 zł

Muzeum archeologiczne w Puli

11 zł

WYCIECZKI FAKULTATYWNE Z PRZEWODNIKIEM

Park Narodowy Jezior Plitwickich

30-150 zł

Park Narodowy Krka

15-120 zł

Wjazd i zjazd kolejką linową na Wzgórze Srđ

35 zł

Rejs statkiem z riviery do wyspy Hvar lub Brać

90 zł

Rejs do Parku Narodowego Kornati

200 zł

Co warto zobaczyć w Chorwacji?

Turyści lubią ekologiczne kurorty na Chorwacji. Są tam doskonałe warunki na wakacje na plaży - czyste żwirowe i piaszczyste plaże, przezroczyste, ciepłe morze, a do tego wybrzeże pokryte sosnami.

Ludzie przychodzą tu również, aby poprawić swoje zdrowie. W kraju są dwa tuziny źródeł termalnych, lecznicze błoto i złoże naftalanu. Goście Chorwacji zawsze mogą być leczeni w ośrodkach talasoterapii i ośrodkach spa. Fani aktywnego wypoczynku przyjeżdżają do Chorwacji na piesze wędrówki, korzystają z jazdy na rowerze, wspinaczki, speleologii, raftingu i nurkowania. Koneserzy historii - aby spojrzeć na starożytne amfiteatry, pałace i starożytne katedry. Miłośnicy sportów zimowych uważają, że ośrodki narciarskie na Chorwacji nie są dużo gorsze od prestiżowych alpejskich. Najlepsze ośrodki wypoczynkowe nad morzem w lecie, oferujące również liczne opcje zwiedzania obiektów turystycznych i bogatą ofertę kulturową, to:

 • Split,
 • Dubrownik,
 • Zagrzeb,
 • Zadar.

Spośród całej gamy kurortów podróżujący przede wszystkim wybierają się do słynnego, ale niestety bardzo zatłoczonego Dubrownika. To miasto również jest optymalnym rozwiązaniem na wypoczynek z dziećmi.  Jadąc do tego malowniczego miasta, jego goście natychmiast zostają urzeczeni pięknem dwumetrowej ściany fortecy, która wyróżnia się mocą i monumentalnością. Warto też spojrzeć na Dubrownik i jego okolice z wysokości lotu ptaka, siedząc w kabinie nowo odrestaurowanej kolejki linowej prowadzącej na szczyt góry Srđ.


Czytaj również: Gdzie można tanio spędzić wakacje w Polsce?


Wiele zabytków starożytności zachowało się w stolicy państwa, Zagrzebiu. Najbardziej prestiżowym ośrodkiem kultury jest „Przestrzeń muzealna”, reprezentująca kompleks galerii i sal wystawowych. Wśród atrakcji Zagrzebia warto również zwrócić uwagę na rynek Dolac, plac Josipa Jelačicia, ulicę Ivan Zakmardi i pałac Banski Dvori.

Można kontynuować odkrywanie piękna kraju w mieście Naftalan, znanym ze źródeł olejów leczniczych i wód mineralnych. W mieście Split znajduje się świątynia Jowisza i kilka katedr renesansu. Na uwagę zasługuje także wenecki ratusz i wieża, której budowa miała miejsce w XV wieku.

W Chorwacji odbywają się również bardzo ciekawe wycieczki związane z winem, podczas których można zwiedzić historyczne fabryki w kraju i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pochodzeniu i rozwoju tradycji winiarskich. Fani turystyki imprezowej zwykle odwiedzają ten kraj w lutym, kiedy to odbywa się doroczny karnawał w Dubrowniku.

Warto też udać się do Jezior Plitwickich. Od 1979 roku Park Narodowy Jezior Plitwickich podlega ochronie UNESCO. 16 różnych jezior, otoczonych kaskadami wodospadów, robi trwałe wrażenie. Do tej pory mieszka tutaj 321 gatunków motyli, 161 gatunków ptaków i 21 gatunków nietoperzy.

Pomimo to, że Chorwacja jest małym krajem (zajmuje powierzchnię tylko około 56 000 km2.), znajduje się w niej aż 7 - tak, SIEDEM - zabytków, które znajdują się w skarbcu UNESCO.

 • Park Narodowy „Jeziora Plitwickie”;
 • Bazylika Eufrazjana w mieście Porec Postorena z VI wieku, niezwykle piękna;
 • Historyczne centrum Trogiru z XII wieku;
 • Historyczne centrum Splitu i Pałac Dioklecjana. Budynki pochodzą z III wieku;
 • Stare Miasto w Dubrowniku powstałe w XII wieku;
 • Równina Starego Gradu na wyspie Hvar;
 • Katedra św. Jakuba w mieście Shibenek z XV wieku.

Ile średnio będzie kosztować podróż do Chorwacji?

Ile kosztują wczasy w Chorwacji? Wycieczki do Chorwacji są najbardziej popularne w lecie oraz w sezonie narciarskim, zatem najdrożej będzie kosztował wyjazd zorganizowany w lipcu, sierpniu oraz w okresie noworocznym. Poniżej została podana tabela z cenami wycieczek wakacyjnych do Chorwacji w 2019 roku w różnych sezonach dla dwojga. Uwzględniony został pobyt w 3-gwiazdkowych hotelach. Dla wygodniejszego porównania wszystkie ceny zostały podane w złotych.

Produkty

1 dzień

7 dni

10 dni

Zakwaterowanie (hotel 3 gwiazdki) ze śniadaniem

30 euro

210 euro

300 euro

Transport publiczny

7 euro

49 euro

70 euro

Jedzenie w knajpach, kawiarniach, cukierniach

15 euro

105 euro

150 euro

Fast food

5 euro

35 euro

50 euro

Zwiedzanie atrakcji turystycznych

20 euro

140 euro

200 euro

OGÓŁEM

77 euro

539 euro

770 euro

Jak zaoszczędzić podczas podróży do Chorwacji

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak nawet trochę zaoszczędzić podczas podróży, mamy następujące rekomendacje:

 • Lepiej brać ze sobą euro, a nie dolary, gdyż te ostatnie wymieniane są po bardzo niewygodnym kursie;
 • Po zakupach nie wyrzucaj paragonów. Jeśli kwota zakupu przekracza 500 HRK, można zwrócić 20% przy wyjeździe z kraju;
 • W przypadku dużej liczby wycieczek kup nieograniczony bilet Eurail Croatia Pass. Jeśli podróżujesz z rodziną, dowiedz się o preferencyjnych stawkach;
 • Jeśli odpoczywasz w Zagrzebiu - bardzo przyda się karta turystyczna Zagrebcard. Upoważnia ona do bezpłatnych podróży środkami transportu publicznego i dodatkowo gwarantuje dobre zniżki podczas zwiedzania muzeów, teatrów, atrakcji turystycznych i restauracji. Karta dzienna kosztuje 60 HRK, a na 3 dni - 89 HRK.
 • Karta Pretplatna - to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na transporcie miejskim, opłaca się również nabycie biletów podróżnych na 1, 3 lub 7 dni.

Można zatem wywnioskować, że koszt podróży do Chorwacji jest zdecydowanie niższy, niż na przykład wyjazd na znajdującą się w pobliżu Włoską lub Francuską Riwierę oraz prawie taki sam, jak koszt wakacyjnego wyjazdu do Grecji. Jest to więc świetne rozwiązanie dla każdego Polaka, który marzy o wypoczynku na morskim wybrzeżu, smacznej kuchni lokalnej, zapierających dech widokach i unikatowych zabytkowych obiektach.

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: