Główna > Finanse > Styl życia > Ile kosztuje Netflix 2019?

Ile kosztuje Netflix 2019?

Netflix – od wypożyczalni po giganta medialnego
03.07.2019
516
Czas czytania -
4 min.

Platformy streamingowe na świecie i w Polsce zdobywają coraz większą popularność. Wśród nich niekwestionowanym liderem jest Netflix. Dziś to prawdziwy gigant medialny, który swoje treści dostarcza przez Internet. Sprawdzamy, ile kosztuje Netflix 2019 w Polsce.

Internet wygrywa coraz częściej z tradycyjną telewizją i jest to właściwie trend ogólnoświatowy. Doskonale to widać na przykładzie seriali. W 2018 roku wyprodukowano ich na świecie 495, z czego aż 160 powstało na potrzeby platform streamingowych. Według danych firmy badawczej FX Networsk Research udział w rynku internetowych producentów seriali osiągnął poziom 32% w 2018 roku, podczas gdy jeszcze rok wcześniej było to 24%, a w 2015 roku – zaledwie 12%.

Oglądanie seriali online coraz popularniejsze

Zależność jest prosta: rośnie widownia platform streamingowych, rośnie zatem produkcja seriali na potrzeby tych serwisów. Warto podkreślić, że Polacy również pokochali oglądanie seriali online. Z raportu agencji IQS wynika, że 34% badanych ogląda regularnie premierowe odcinki, ale 36% preferuje oglądanie od razu wielu odcinków lub nawet sezonów. Co ciekawe, w oglądaniu wielu odcinków naraz dominują przede wszystkim kobiety.

Taki sposób konsumowania treści umożliwia przede wszystkim Netflix, który od razu udostępnia wszystkie odcinki premierowych seriali. Nie powinno zatem dziwić, że ta platforma streamingowa w I kwartale 2019 roku miała na świecie 148,86 mln abonentów, czyli o 25% więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku. Natomiast w Polsce na początku 2019 roku Netflix miał 3,8 mln abonentów, notował prawie 51 mln odsłon, a jego zasięg w naszym kraju kształtował się na poziomie 13,47%. Warto również podkreślić, że Netflix notuje bardzo duży wzrost liczby odwiedzin użytkowników od końca 2018 roku.

 Platformy streamingowy Netflix

Netflix – od wypożyczalni po giganta medialnego

Historia Netflixa to doskonały temat na pasjonujący serial. Firma pojawiła się na rynku w 1997 roku i zaczynała jako internetowa wypożyczalnia płyt DVD. Klient płacił abonament, a w zamian pocztą otrzymywał nieograniczoną liczbę filmów. W ten sposób do 2007 roku Netflix dostarczył klientom miliard płyt. W tym samym roku firma poszerzyła swoją ofertę o możliwość oglądania filmów za pomocą streamingu. I to był właśnie strzał w dziesiątkę. Od tego właśnie rozpoczęła się gigantyczna kariera Netflixa i olbrzymi sukces firmy. Dziś platforma ma abonentów na całym świecie. Polska wersja serwisu jest dostępna od 20 września 2016 roku.

Netflix produkuje regularnie seriale i filmy w różnych krajach, wydając na to rocznie prawie 10 mld zł. W 2018 roku platforma wyprodukowała pierwszy serial w Polsce – 1983. Dziś na Netflixa przypada 10% czasu, jaki widzowie przeznaczają na oglądanie telewizji i wideo. Do tego platforma korzysta ze sztucznej inteligencji, która uczy się upodobań widzów, a potem podsuwa im odpowiednie tytuły do obejrzenia.

Netflix 2019 – ile trzeba zapłacić za miesiąc i rok?

Wysokość abonamentu i warunków oglądania Netflixa w Polsce zmieniała się już kilkukrotnie. Na początku obecności tej platformy w naszym kraju można było na przykład przez miesiąc oglądać wszystkie materiały za darmo. W 2019 roku okres darmowy został skrócony do 7 dniu. Netflix udostępnia trzy plany dla swoich abonentów:

Plan Netflix

Podstawowy

Standard

Premium

Abonament miesięczny po darmowym okresie

34 zł

43 zł

52 zł

Materiały w jakości HD

Nie

Tak

Tak

Materiały w jakości Ultra HD

Nie

Nie

Tak

Na ilu ekranach można jednocześnie oglądać?

1

2

4

Możliwość oglądania na telewizorze, komputerze, telefonie, tablecie

Tak

Tak

Tak

Ograniczenia co do oferty

Brak

Brak

Brak

Możliwość rezygnacji w każdej chwili

Tak

Tak

Tak

Bezpłatny okres

7 dni

7 dni

7 dni

Jak wyglądają opłaty w skali roku? Co prawda Netflix nie przewiduje wykupienia od razu abonamentu na cały rok, a jedynie co miesiąc ściąga środki z karty płatniczej klienta, ale oczywiście można łatwo obliczyć koszty za 12 miesięcy:

 • Plan Podstawowy – 408 zł na rok;
 • Plan Standard – 516 zł na rok;
 • Plan Premium – 624 zł na rok.

Weź pożyczkę na Netflix

Jaki plan abonamentowy wybrać?

Warto zastanowić się dobrze nad tym, jaki plan abonamentowy Netflixa będzie dla nas najlepszy. Wybór odpowiedniego wariantu pomoże lepiej wykorzystać potencjał, jaki daje ta platforma streamingowa. Zacznijmy od opcji najtańszej.

Plan Podstawowy to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które oglądają seriale i filmy na małych ekranach (np. w czasie podróży). Wynika to z faktu, że materiały są tutaj dostępne w gorszej jakości, czyli w niższej rozdzielczości.

Plan Standard to optymalny wybór, gdy użytkownik często korzysta z Netflixa. Otrzymujemy tu filmy i seriale w jakości HD, a do tego w tym samym czasie materiały mogą oglądać dwie różne osoby.

Najbardziej komfortowy jest oczywiście Plan Premium i najlepiej się sprawdza, gdy z Netflixa korzysta cała rodzina. Materiały są tutaj dostępne w najwyższej rozdzielczości Ultra HD. Niestety, nie wszystkie mają taką wersję.

 Plany abonamentowy Netflixa

Co można obejrzeć w Netflixie?

Na koniec kilka słów o tym, co oferuje Netflix. Za pośrednictwem tej platformy streamingowej można oglądać nie tylko seriale, ale również filmy fabularne, a nawet filmy dokumentalne i programy. Biblioteka Netflixa jest naprawdę ogromna i obejmuje nie tylko materiały zakupione, ale także produkcje własne. W Netflixie można obejrzeć między innymi takie hity jak:

 • Breaking Bad;
 • Narcos;
 • Stranger Things;
 • Czarne lustro;
 • Dark;
 • House of Cards;
 • Dom z papieru;
 • The Clown.

To oczywiście jedynie kilka przykładów, ponieważ wybór tytułów jest naprawdę ogromny.


Czytaj również: Jak przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe?


Netflix 2019 to koszt oglądania od 34 do 52 zł miesięcznie. Warto jednak wydać te pieniądze, ponieważ otrzymujemy dostęp do wysokiej klasy platformy, której zasoby nieustannie się poszerzają o nowe tytuły.

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: