Główna > Finanse > Sekrety oszczędzania > Niedrogi remont

Niedrogi remont

10+ pomysłów dla chętnych, aby zaoszczędzić
03.07.2019
308
Czas czytania -
8 min.

Niewiele ludzi ma możliwość zamówienia naprawy pod klucz i wydania dużych sum na wykończenie mieszkania. Na szczęście dzisiaj istnieje wiele sposobów oszczędzania na naprawach, czyniąc je własnymi rękoma. W tym materiale wybraliśmy najlepsze zalecenia dla tych, którzy chcą dokonać niedrogiej, ale wysokiej jakości naprawy w domu.

Od czego zacząć niedrogi remont?

Od czego zacząć niedrogi remont?

Pomysł 1

Przed remontem najlepiej jest obejrzeć zdjęcia, a następnie ustalić plan działań, zakupić niezbędne materiały i dopiero po dokonaniu wszystkich tych etapów wykonać plan i zabrać się do pracy. Możesz nadać mieszkaniu atrakcyjny wygląd za pomocą niedrogich napraw, które są wykonywane dość szybko.

Pomysł 2

Postępując zgodnie z powyższymi instrukcjami, naprawy należy rozpocząć od budżetowania i wyboru odpowiednich materiałów budowlanych. Szacunki powinny być dokonywane konsekwentnie, aby wzięty pod uwagę został każdy pokój i określony rodzaj pracy. Nie kupuj materiałów z nadzieją, że kiedykolwiek się przydadzą - warto postępować wyłącznie według planu naprawy i budżetu.

Szacunki często nie zawierają kosztu takich prac, jak demontaż i wywóz śmieci. Tymczasem stawki za przygotowanie pomieszczeń do remontu przez ekipy budowlane nie są wcale niskie. Możesz osobiście usunąć tapety, stare płytki i gips, a nawet całe podłogi. Czasami wymaga to spędzenia wolnego dnia. Niekiedy - kupna narzędzi wielofunkcyjnych.

Pomysł 3

Jak wykonać niedrogi remont własnymi rękoma? Najpierw musisz określić, jaką pracę będziesz wykonywać. Standardowe elementy budżetu wstępnego remontu mieszkania są następujące:

 • Opracowanie planu pracy i szacunków na podstawie posiadanego budżetu;
 • Wybór materiałów budowlanych;
 • Przygotowanie pomieszczenia do prac remontowych;
 • Obróbka ścian i wypełnianie podłogi (jeśli praca jest wykonywana w nowym mieszkaniu);
 • Tapetowanie, instalacja podłóg, dekoracja sufitu;
 • Ustanowienie mebli, lamp, elementów dekoracyjnych.

Jak widać, cała ta praca może być wykonywana osobiście, bez pomocy specjalistów - wystarczy posiadać trochę umiejętności w dziedzinie budowy i naprawy.

Wziąć pożyczkę

Jak zrobić tani remont w salonie?

Jak zrobić tani remont w salonie?

Pomysł 1

Pierwszy etap remontu obejmuje również usunięcie z pokoju starych mebli, elementów dekoracyjnych. W pomieszczeniu nie powinno zostawać nic, co mogłoby przeszkadzać lub ulec pogorszeniu podczas naprawy. Jeśli w pokoju wiszą stare tapety, należy ją usunąć, a do wykończenia ścian należy zastosować środki przygotowawcze. To samo dotyczy podłogi i sufitów.

Pomysł 2

Drzwi można po prostu ulepszyć, na przykład można je obustronnie osłonić odporną na wilgoć sklejką. Sklejka przykleja się do usuniętych drzwi za pomocą kleju montażowego, a następnie wszystko układa się pod siłą nacisku. Przed przyklejeniem arkuszy do drzwi, poprzednia wykładzina jest usuwana. Na drzwiach w mieszkaniu przyklejane jest drewno samoprzylepne, lakierowane.

Pomysł 3

Wyrównanie ścian może być świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić na remoncie. Warto tylko wstępnie obliczyć, jaka metoda i jakie materiały będą naprawde najtańsze. Aby to zrobić, musisz najpierw wiedzieć, w jaki sposób masz zaokrąglone ściany, a zatem wykonać właściwe pomiary. Na oczyszczonej ścianie umieść miernik na poziomie (lub używając linii pionu) i określ, w których punktach będziesz mierzył odchylenia od płaszczyzny. Podsumuj i podziel wyniki według liczby punktów.

Pomysł 4

Remonty budżetowe obejmują głównie prace wykończeniowe, remont sufitu i podłogi. Jeśli budżet na to pozwala, wymiana obejmuje również okna, drzwi wewnętrzne, niektóre elementy hydrauliczne. Nie zaleca się zmian kapitałowych w przestrzeni mieszkalnej w trybie oszczędzania pieniędzy. Takie prace powinny być wykonywane przez profesjonalnych rzemieślników, którzy mają doświadczenie w naprawie. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zepsucia wyglądu pomieszczenia, popełnienia błędów w obliczeniach lub napotkania na materiały budowlane o niskiej jakości.

Przed rozpoczęciem naprawy trzeba zdecydować, które pomieszczenia szczególnie wymagają aktualizacji wyglądu. W salonie, sypialni, przedpokoju i korytarzu niedroga naprawa pt. „zrób to sam” może obejmować następujące rodzaje prac:

 • Szpachlowanie ścian;
 • Przyklejanie nowych tapet;
 • Malowanie ścian;
 • Montaż lub układanie podłóg;
 • Dekoracja sufitu.
 • W kuchni i łazience prace wykończeniowe obejmują również:
 • Dekorację podłóg i ścian z płytek ceramicznych;
 • Obróbkę powierzchni za pomocą środków hydrofobowych.

Tutaj wymienione zostały te rodzaje działań naprawczych, które można wykonać niezależnie, posiadając pewne umiejętności w dziedzinie budownictwa. Jednak często w pomieszczeniach konieczne jest wykonanie takiej pracy, która powinna zostać przekazana w ręce profesjonalnych rzemieślników, wśród nich są:

 • Montaż sufitów podwieszanych;
 • Wymiana okien plastikowych;
 • Naprawa elektryki i hydrauliki.

Chociaż prace te trudno zaliczyć do kategorii ekonomicznych (ze względu na wykorzystanie dodatkowej siły roboczej i materiałów budowlanych), w razie potrzeby można je wykonać jako część taniej naprawy. Oprócz odrzucenia złożonych prac instalacyjnych i oszczędności na materiałach budowlanych, istnieją inne sztuczki, które pomogą obniżyć koszty napraw w mieszkaniu. Jednocześnie dekoracja wnętrza będzie miała świetny wygląd.

Pomysł 5

Decydując o ekonomicznej renowacji mieszkania, należy zwrócić szczególną uwagę na okna i drzwi: stanowią one znaczną część kosztów. Jeśli chodzi o okna, najbardziej budżetową opcją jest samodzielna instalacja drewnianych ram okiennych. Bardziej opłaca się dokonanie ich zakupu w marcu lub kwietniu, kiedy ceny drewna przemysłowego spadają, i zamontowanie ich późną wiosną lub wczesnym latem, kiedy drewno wysycha i kurczy się.

Wziąć pożyczkę

Jak zrobić tani remont w kuchni?

Jak zrobić tani remont w kuchni?

Oto kilka pomysłów na tani remont kuchni.

Pomysł 1

Malowanie tylko jednego (dolnego lub górnego) rzędu szafek kuchennych. Dwukolorowa kuchnia to jeden z trendów współczesnego świata designu. Aby pomieszczenie było interesujące i stylowe, wystarczy pomalować dolny lub górny poziom szafek kuchennych. Inny poziom może pozostać nawet trochę podrapany - retro obecnie jest bardzo popularne.

Pomysł 2

Farba zamiast płytek i tapet - praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie. Chodzi tutaj nie tylko o koszt materiałów, ale również o to, że łatwo pomalujesz samodzielnie nawet kuchnię sporych rozmiarów.

Wziąć pożyczkę

Jak zrobić tani remont w łazience?

Jak zrobić tani remont w łazience?

Następnie rozważmy kilka sposobów na tani remont kuchni.

Pomysł 1

Aby zmienić wygląd łazienki czasami wystarczy wymienić starą baterię na nową, zmienić uchwyty na drzwiach, kupić nową kurtynę lub zainstalować duże lustro.

Pomysł 2

Najlepiej wybierać proste, ale wygodne rozwiązania. Na przykład wanna lub prysznic z hydromasażem będą kosztować więcej niż zwykłe rozwiązania, a korzystanie z nich nie jest aż tak częste.

Pomysł 3

Jeśli łazienka nie jest zbyt mała, możesz zrezygnować z dekoracji. Pomaluj ściany (sufit) farbą odporną na wilgoć. Będą one służyć prawie tak samo długo, jak ściany pokryte dekoracyjnymi kafelkami, a ponadto w każdej chwili można zmienić ich kolor, malując je od nowa. Dokonaj też renowacji starej wanny - pokryj ją emalią lub akrylem. Przeczytaj nasz artykuł pro 6 mitów na temat mikrokredytowania i sięgnij po pożyczkę w Szybkiej Gotówce dla zakupu niezbędnych materiałów.

Wziąć pożyczkę

Gdzie kupić tanie materiały budowlane?

Wszystkim naszym czytelnikom zalecamy zapoznać się z wygodnym przewodnikiem po zniżkach na naszej stronie. Zebraliśmy najlepsze i najbardziej atrakcyjne oferty akcyjne, również dla przeprowadzenia remontu. Znajdziesz je pod tym linkiem.

Wybierając budżetowe materiały budowlane warto pamiętać o jednej zasadzie: to, co wygląda drogo, nie zawsze jest wysokiej jakości. Nie należy kupować tanich materiałów, które imitują drewno, kamień lub płytki tylko z powodu ich wyglądu. Konieczne jest zwrócenie uwagi na właściwości techniczne i operacyjne towarów.

Przy zakupie materiałów budowlanych nie należy ograniczać się do analizy ofert jednego sklepu - należy wziąć pod uwagę wszystkie niedrogie centra handlowe w swoim mieście. Zakres cen może być w nich uderzająco odmienny, podobnie jak ceny tego samego rodzaju produktu. Oczywiście w przypadku ograniczonego budżetu lepiej jest korzystać z promocyjnych ofert. Możesz znacznie ułatwić zadanie i zaoszczędzić pieniądze, zamawiając materiały budowlane z dostawą w sklepach internetowych.

Na czym można oszczędzać?

Na czym można oszczędzać?

Na czym tak naprawdę można zaoszczędzić podczas wykonywania remontu?

 • Wszystkie niezbędne materiały budowlane i wykończeniowe najlepiej kupić w jednym miejscu. Pozwoli to kupić wszystko, czego potrzebujesz po cenach hurtowych;
 • Niektóre rodzaje prac wykonaj samodzielnie. Na przykład możesz usunąć stare tapety, dachówkę, tynk lub zdemontować drzwi. Zmniejszy to koszty prac budowlanych;
 • Materiały wykończeniowe. Możesz na nich zaoszczędzić, ale musisz to zrobić dobrze. Na przykład, chcesz pomalować ściany na jakiś nowy kolor? Wybierz kilku producentów farb, w palecie których jest pożądany przez Ciebie kolor, i wybierz spośród nich tego, którego polityka cenowa najbardziej Ci odpowiada;
 • Oddzielne elementy wnętrz i akcesoria: jeśli dużo podróżujesz, kup te przedmioty w różnych krajach, na przykład na „pchlim targu”. Czasami można znaleźć rzadko 'spotykane rzeczy w najniższej cenie.

Przed tym, jak przystąpić do remontu, zrób zestawienie finansowe (w oparciu na nasze rekomendacje) - pomoże to również oszczędzic sporą kwotę.

Wziąć pożyczkę

Na czym nie zaleca się oszczędzać?

Na czym nie zaleca się oszczędzać?

Są też rzeczy, na których oszczędzać zdecydowanie nie warto. Zaliczają się do nich między innymi:

 • Elementy kanalizacji: lepiej żeby była to jedna z najtańszych opcji od znanego producenta niż najdroższy chiński odpowiednik;
 • Podstawowe materiały budowlane: cegły, jastrych, podkład, kit itp., ponieważ będą one stanowić podstawę naprawy i będą musiały służyć tak długo, jak to możliwe;
 • Profesjonalizm budowniczych: tylko wysokiej jakości prace wykonane we wszystkich technologiach zapewnią trwałość naprawy i komfort przez wiele lat;
 • Projektant: właściwy projekt jest kluczem do udanej naprawy i estetycznego wyglądu mieszkania;
 • Łóżko, materac i sofa: miejsca do wygodnego leżenia i siedzenia powinny być tak wygodne, jak to możliwe, ponieważ nasze zdrowie zależy od ich jakości;
 • Podłoga: musi być wysokiej jakości oraz posiadać odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli zaczynasz remont na dużą skalę po raz pierwszy w życiu i nie jesteś mocny w pracach projektowych, skorzystaj z usług doświadczonego projektanta. Pomoże to nie tylko zrozumieć trendy w modzie i zwizualizować Twoje życzenia, ale także dokonać właściwego oszacowania kosztów. Być może ktoś z Twojego środowiska miał już doświadczenie w pracy z projektantem i może zasugerować dobrego specjalistę w przystępnej cenie. Nie warto również oszczędzać na pomocy specjalistów.

Tani remont

W tym artykule pokazaliśmy, że eksperci mają rację i właściwe oszczędności w pracach remontowych nie wiążą się z wyborem najtańszych opcji, ale najlepszych rozwiązań. Wiesz już na czym możesz naprawdę zaoszczędzić, a co jednak będzie wymagać większych wydatków. Jeśli planujesz prace remontowe, ale nie jesteś pewien, że wystarczy Ci funduszy na niezbędne materiały lub pomoc profesjonalistów - zawsze możesz skorzystać z usług naszej firmy. Dobrym rozwiązaniem będzie pożyczka bez BIK. W Szybkiej Gotówce możesz zaciągnąć pożyczkę nawet do 8000 zł - jeśli jesteś naszym stałym klientem, lub wziąć pierwszą pożyczkę do 6000 zł całkiem za darmo.

Wziąć pożyczkę

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: