Główna > Finanse > Styl życia > Jak przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe?

Jak przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe?

Przelew przez telefon - jak to działa?
28.05.2019
694
Czas czytania -
4 min.

Przelewy realizowane za pomocą telefonu komórkowego to szybkie, łatwe i bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki tej nowoczesnej metodzie możemy zasilić własne lub cudze konto bankowe oraz PayPal, opłacić rachunek w sklepie czy restauracji, wypłacić gotówkę z bankomatu, a nawet kupić bilet komunikacji miejskiej. Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc korzystać z przelewów z telefonu? Który z banków realizuje je najszybciej i czy jest to w pełni bezpieczne? Wyjaśniamy!

Nowoczesne przelewy z komórki

Jeszcze kilka lat temu możliwość dysponowania pieniędzmi za pomocą telefonu była całkowicie abstrakcyjnym zagadnieniem. Dziś jednak jest to popularna i chętnie wykorzystywana opcja. Dzięki niej możemy w ciągu kilku minut zlecić przelew, nawet jeśli znajdujemy się poza domem i nie mamy dostępu do komputera. Ponadto w większości przypadków nie musimy nawet znać numeru konta odbiorcy - wystarczy nam jego numer telefonu. Możliwe jest to dzięki aplikacji BLIK, którą klientom udostępnia większość polskich banków. Umożliwia ona szybkie i bezproblemowe zlecanie transakcji takich jak:

  • przelewy wewnętrzne oraz zewnętrzne
  • wpłaty na konto PayPal
  • opłacanie rachunków telefonem
  • wypłatę gotówki z bankomatu bez konieczności posiadania karty

Jak przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe?

Aby móc korzystać z opcji BLIK, trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim należy:

  • być właścicielem indywidualnego konta bankowego
  • posiadać aktualną aplikację mobilną, zainstalowaną w telefonie
  • mieć dostęp do Internetu
  • posiadać odpowiednią ilość środków finansowych na koncie

Chcąc zrealizować przelew, wystarczy w menu aplikacji znaleźć opcję - WYKONAJ TRANSAKCJĘ BLIKIEM -tam ukażą się wszystkie dostępne możliwości, takie jak przelew na telefon, czy wypłata gotówki. Żeby z nich skorzystać, należy pobrać kod BLIK oraz wpisać go wraz z PINEM zabezpieczającym rachunek we właściwym miejscu. Wykonując przelew z telefonu na konto bankowe wystarczy, że podamy numer telefonu odbiorcy.

Weź pożyczkę na konto!

Jak zrealizować przelew na PayPal?

Platforma ta jest coraz częściej wybierana do różnorodnych rozliczeń. Nie dziwi więc, że wiele niedoświadczonych osób zastanawia się, jak wysłać pieniądze na PayPal? Odpowiedź jest bardzo prosta – w tym celu należy skorzystać z aplikacji mobilnej oferowanej przez firmę. Aby przekierować środki do innego użytkownika, wystarczy podać jego adres e-mail oraz kwotę, którą chcemy przelać. Możliwe jest również wysłanie informacji z prośbą o przekazanie nam środków. Działanie to często nazywane jest przez użytkowników przelewem sms na PayPal. Korzystanie z platformy jest nie tylko szybkie i wygodne, ale również bezpłatne.

Jak przelać pieniądze z PayPal na konto bankowe?

Kiedy już zgromadzimy na naszym koncie PayPal odpowiednią sumę pieniędzy, prawdopodobnie będziemy chcieli przekierować ją nakonto bankowe. Jak tego dokonać? Wystarczy zalogować się na swoim profilu w aplikacji, wejść w zakładkę PORTFEL, a następnie wybrać opcję WYPŁAĆ ŚRODKI. Numer naszego rachunku bankowego jest zapisany w ustawieniach aplikacji, należy jedynie podać wysokość przelewanej kwoty. Pieniądze zostaną przekazane na konto w ciągu 1-2 dni roboczych.


Czytaj również: Czy można wpłacić pieniądze we wpłatomacie innego banku?


Czy przelewy robione przez telefon są bezpieczne?

Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nielubią nosić przy sobie portfela i chcą załatwiać wszystkie najważniejsze, codzienne sprawy za pomocą telefonu komórkowego. Wiele osób zastanawia się jednak, czy jest bezpieczne? Banki zapewniają, że BLIK posiada rozbudowany system zabezpieczeń, który uniemożliwia wypłatę pieniędzy lub wykonanie przelewu przez telefon na konto bankowe bez wiedzy właściciela. Aby zrealizować jakąkolwiek transakcję, konieczne jest posiadanie jednorazowo generowanego kodu BLIK, który odczytać można tylko w aplikacji na telefonie. Dodatkowo, należy potwierdzić go, wpisując kod PIN. O wykonaniu transakcji właściciel konta natychmiastowo informowany jest za pomocą SMS-a.

Jak przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe

Gdzie przelewy bankowe są najszybsze?

O tym, w jakim tempie pieniądze trafią na konto odbiorcy, decydują godziny księgowania transakcji w poszczególnych bankach. Sesje Elixir realizowane są kilka razy dziennie i obecnie dostępne we wszystkich polskich bankach. Jeśli jednak chcemy, aby nasz przelew został dostarczony szybciej, możemy skorzystać z opcji Express Elixir i BlueCash, które umożliwiają przekazywanie pieniędzy w kilka minut. Poniżej przedstawiamy listę wybranych banków, które oferują swoim klientom taką możliwość:

Nazwa banku

Rodzaj systemu

ING BANK ŚLĄSKI

Express Elixir, BlueCash

GETIN BANK

Express Elixir

ALIOR BANK

Express Elixir, BlueCash

ORANGE FINANSE

Express Elixir, BlueCash

SANTANDER BANK POLSKA

Express Elixir, BlueCash

T- MOBILE USŁUGI BANKOWE

Express Elixir, BlueCash

Eurobank

BlueCash

Wszystkie transakcje realizowane są z taką samą szybkością, bez względu na to, czy wykonuje się je tradycyjnie, przy użyciu bankowości internetowej, czy jest to przelew z telefonu na konto bankowe.

Przelewy wykonywane bezpośrednio z komórki są szybkie i wygodne. Pozwalają na dysponowanie własnymi pieniędzmi w każdej sytuacji – wystarczy telefon z dostępem do Internetu. Większość użytkowników bardzo ceni sobie takie rozwiązanie, a na co wydać pieniądze z telefonu, każdy może zdecydować według własnych upodobań. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe są również pożyczki na telefon, które cieszą się coraz większą popularnością. Przekonaj się, jak komfortowe mogą być przelewy przez komórkę i chwilówki sms.

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: