Główna > Finanse > Sekrety oszczędzania > Koszt wesela 2019

Koszt wesela 2019

jak prawidłowo obliczyć wydatki i zaoszczędzić?
05.04.2019
24289
Czas czytania -
16 min.

Za wami zaręczyny, było romantycznie i wzruszająco, po prostu pięknie. Teraz czas na kolejny krok, przypieczętujecie swoją miłość ślubem. W takich chwilach zwykle chcemy otaczać się rodziną i przyjaciółmi, więc zaprosicie wszystkich bliskich, by towarzyszyli wam w tym ważnym momencie. A po ceremonii huczne weselisko, żeby wspólnie z nimi uczcić początek waszej nowej drogi życiowej.

Ale organizacja przyjęcia to duże wyzwanie organizacyjne i finansowe. Trzeba tak skalkulować budżet, aby wystarczyło pieniędzy na wszystkie konieczne detale, które są związane z tym wyjątkowym przyjęciem. Sprawdźcie, jak wyglądają koszty wesela 2019.

Galopujące ceny produktów spożywczych, jakie obserwujemy ostatnio, mają niestety wpływ na to, jaka jest cena wesela 2019. Trzeba liczyć się z tym, że ceny są wyższe o około 10-15% w stosunku do roku ubiegłego. Oczywiście zawsze mamy prawo negocjować cenę, zwłaszcza przy organizacji dużego przyjęcia na wiele osób.

Jak mądrze zaplanować weselny budżet?

 cennik ślubny

Musicie podejść do tego w poważny sposób, podobnie jak do biznesplanu jakiegoś przedsięwzięcia. Tu oczywiście nie bierze się pod uwagę zysku i stopy zwrotu inwestycji, ale już koszty i źródła finansowania owszem. Zaplanujcie więc wydatki na wesele w kilku krokach.

Ilość gościTo podstawa, aby móc skalkulować kwotę bazową. Od tego, czy a wesele zaprosicie 60 czy 150 gości będzie w głównej mierze zależał największy wydatek, czyli koszty sali weselnej wraz z menu. Wiadomo, że we wstępnej fazie przygotowań nie można stworzyć dokładnej listy gości, ponieważ nie wiemy czy wszyscy dopiszą, należy więc brać pod uwagę ilość maksymalną.

  • Niezbędne wydatki . Tu przyda się kartka lub tabela w komputerze, gdzie umieścicie wszystkie wydatki konieczne, jak formalności ślubne, ceremonia, sala, muzyka, alkohol, transport itd. Spisanie takich elementów pomaga w organizacji i obliczeniu kwoty, jaką bezapelacyjnie musicie zabezpieczyć.
  • Wydatki dodatkowe . Przemysł weselny jest teraz bardzo rozbudowany, a firmy z tej branży mają szeroką ofertę. Można więc wydatki weselne mnożyć w nieskończoność. Na takiej liście spiszcie rzeczy i usługi, które nie są konieczne, ale chcielibyście nim uświetnić swoją uroczystość. To np. dodatkowa atrakcja dla gości (np. fotobudka, pokaz iluzjonisty, dodatkowy bar, gołębie wypuszczane pod kościołem, winiety na stołach, pakiety podarunkowe dla gości itp.) Taka lista powinna poczekać na realizację, kiedy zyskacie pewność, że wasz budżet to uniesie.
  • Podział wydatków i źródło finansowania . Żeby planować wesele trzeba mieć na to pieniądze. Tu nie da się podchodzić do sprawy spontanicznie, na zasadzie „jakoś to będzie”, tym bardziej, że rezerwowanie sali i weselnych usług wymaga przeważnie wpłacenia zaliczki. Musimy więc dokładnie wiedzieć, ile mamy pieniędzy do dyspozycji. Warto też ustalić, jak podzielicie koszty wesela. Modele są różne, można podzielić je na pół bądź w sposób tradycyjny, tak jak dawniej. Wtedy pani młoda opłaca salę, a na męskiej połowie spoczywa alkohol, transport i fotograf. Reszta według uznania. Do planowania weselnych wydatków konieczne są konkretne kwoty, trzeba więc zrobić podsumowanie swoich możliwości finansowych, ewentualnie zdobyć wiedzę, jaką pomoc w całym przedsięwzięciu zaoferują wam rodzice.
  • Kalendarz wydatków . Przyda się rozpiska czasowa wydatków weselnych. To pozwoli zapanować nad opłatami. W tabeli bądź notesie zapisujcie każdy termin i każdą wpłaconą zaliczkę, wtedy nic wam nie umknie.

Koszty ślubu cywilnego, kościelnego i konkordatowego

To jaką formę ślubu wybierzecie, zależy wyłącznie od was samych. Sam ślub cywilny to najtańsza wersja, bo opłata urzędowa wynosi zaledwie 84 zł. Jeśli któreś z was jest rozwiedzione, konieczne będzie dostarczenie skróconego aktu stanu cywilnego, za co trzeba zapłacić 22 zł.

Udając się do USC trzeba liczyć się z terminami odległymi o około miesiąc, ale jeśli będzie wam się bardzo spieszyło, za jedyne 39 zł można liczyć na termin ekstra. a kiedy poniesie was fantazja i zapragniecie zawrzeć związek w plenerze, to koszt ślubu cywilnego wyniesie 1000 zł. Trzeba też poprosić kierownika USC o akceptację lokalizacji ceremonii. W każdy USC spotkamy się też z ofertą dodatkową w postaci instrumentalisty, który będzie wam przygrywał podczas przysięgi i taka atrakcja kosztuje około 200 zł.

Kwestia ile kosztuje ślub kościelny to już zupełnie inny i bardziej złożony temat. Można oczywiście zdecydować się na wersję konkordatową, gdzie sprawy formalne załatwia parafia a ich koszty są identyczne jak w USC. Natomiast religijna część ceremonii i jej koszty zależą od tego, jakie zwyczaje panują w parafii. Trudno tu wskazać na konkretną kwotę, bo słynne „co łaska” może wynosić zarówno 200, jak i 1000 zł. Nie zapomnijcie też zapytać, ile kosztuje organista na wesele, bo często muzyka w kościele nie jest wliczona we wspomniany datek. W wielu parafiach trzeba dopłacić 300-500 zł.

Największy wydatek, czyli ile kosztuje sala na wesele?

 sala na wesele

Wynajem sali i weselne menu to największy wydatek, jaki was czeka. To także sprawa, którą trzeba załatwić na samym początku, ponieważ najlepsze lokalizacje weselne mają bardzo odległe terminy. Wszędzie tam, gdzie jest ładnie, smacznie a do tego atrakcyjnie cenowo, nie ma zwykle wolnych terminów nawet w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat.

A ile kosztuje wesele za osobę, czyli jaka jest cena za tzw. talerzyk? To zależy od lokalizacji. Najwyższe ceny są w dużych miastach i topowych lokalach, a najniższe na wsiach, jednak można przyjąć, że kształtują się w przedziale 150-350 zł za osobę. Często podaje się też średnią 200 zł, bo najdroższe lokale w Warszawie czy Krakowie życzą sobie nawet 500 zł za gościa. Kiedy decydujecie się również na poprawiny, konieczne będzie doliczenie około 80-100 zł za jeden talerzyk. Galopujące ceny produktów spożywczych, jakie obserwujemy ostatnio, mają niestety wpływ na to, ile kosztuje wesele 2018. Trzeba liczyć się z tym, że ceny są wyższe o około 10-15% w stosunku do roku ubiegłego. Oczywiście zawsze mamy prawo negocjować cenę, zwłaszcza przy organizacji duże przyjęcie na wiele osób.

Ile kosztuje ciasto na wesele oraz alkohol

ciasto na wesele oraz alkohol

Planując wydatki na przyjęcie, pamiętajcie o tym, że w menu weselnym, a tym samym w stawce za osobę nie zawierają się koszty ciasta i alkoholu. To wszystko trzeba kupić samodzielnie i dostarczyć do lokalu.

Ceny tortów weselnych kształtują się od 250 do nawet 600 zł, wszystko zależy od wielkości i efektów wizualnych. Jednak sam tort to za mało, powinny być jeszcze przynajmniej dwa rodzaje ciasta. Zakładając, że z blachy piekarniczej można wydzielić około 30-35 porcji, na 100 osób potrzebne będą przynajmniej cztery takie blachy, co może kosztować około 500 zł. A ile kosztuje alkohol na wesele?

Standardowo przyjmuje się, że potrzebna będzie 1 butelka wódki na osobę. To generuje koszt 25-50 zł na osobę, w zależności od gatunku wódki. Musicie też pamiętać, żeby zapewnić zapas win dla osób, które nie piją alkoholu wysokoprocentowego oraz szampana na pierwszy toast, jeśli nie zapewnia go lokal. To kolejne 300-500 zł.

Oprawa kwiatowa i inne dekoracje

Oprawa kwiatowa i inne dekoracje

Oprawa estetyczna ślubu i wesela to bardzo rozległy temat. Wiele par decyduje się na spójną koncepcję, która koresponduje z ich strojami i ma jakiś kolorystyczny motyw przewodni. Wtedy w jednym stylu jest wystrój kościoła, dekoracja sali weselnej oraz stroiki na samochodzie, a także wiązanka pani młodej oraz stroiki dla drużbów i druhen. Za taką kompleksową oprawę dekoracyjną zapłacicie nawet od 2000 do 5000 złotych, w zależności od tego, jak bardzo poniesie was fantazja. Warto dowiedzieć się wcześniej ile kosztuje florystka na wesele, łatwiej będzie wtedy dopasować oprawę do swojego budżetu, a nawet poszukać oszczędności wykonując niektóre elementy samodzielnie.

Gwarancja dobrej zabawy, czyli ile kosztuje orkiestra na wesele?

orkiestra na wesele

Bez muzyki nie ma wesela, więc jest to wydatek konieczny. Możecie zdecydować się na zespół grający muzykę na żywo, tu jednak trzeba liczyć się z kosztami na poziomie 2500-4500 zł. Wiele zależy od liczebności orkiestry, długości planowanej usługi oraz popularności grupy.

Jeśli zespół nie będzie konieczny, a dodatkowo chcecie zredukować wydatki, warto sprawdzić ile kosztuje DJ na wesele. To także dobra opcja i nie musicie się obawiać, że muzyka będzie zbyt nowoczesna dla starszej części gości. Z DJ-em, podobnie jak z zespołem, ustalicie repertuar tak, aby zaspokoić gusta muzyczne wszystkich gości, Koszt wynajęcia DJ'a na wesele zwykle kształtuje się na pułapie 1500-2000 zł.

Ile kosztuje kamerzysta i fotograf na wesele?

fotograf na wesele

Wiadomo, że chcecie uwiecznić to ważne wydarzenie, żeby móc potem co jakiś czas wracać do miłych wspomnień. Ale dziś pod pojęciem „uwiecznić wesele” kryją się różne usługi. Podstawa to oczywiście fotograf i kamerzysta, którzy będą wam towarzyszyć od momentu błogosławieństwa w domu, poprzez ceremonię zaślubin, aż do oczepin albo do końca zabawy. Dodatkowo, poza dokumentowaniem tego dnia, większość nowożeńców chce mieć także sesję zdjęciową w pięknych okolicznościach przyrody bądź w studiu fotograficznym. Koszt fotografa i kamerzysty na weselu i taka kompleksowa usługa to wydatki, które obciążą wasz budżet na kwotę od 2000 zł do 3000 zł.

Modne są też teledyski ślubne i skróty filmowe ze ślubu i wesela, ale to usługa płatna ekstra. Może generować dodatkowy koszt w wysokości 1500-3000 zł.

Weselny transport

Weselny transport

W tym punkcie trzeba zamieścić koszty wynajęcia efektownego pojazdu dla was, żebyście mogli przemieszczać się w tym dniu wygodnie i efektownie, ale nie tylko. Trzeba także zadbać o busa lub autobus, który dowiezie gości do kościoła i na salę a potem rozwiezie w nocy do domów.

Pary młode mają różne upodobania w kwestii samochodu weselnego, ale z pewnością jest to pojazd, który będzie w centrum uwagi i zostanie uwieczniony na filmie i zdjęciach. Dlatego też przeważnie wybierane są po prostu efektowne fury. Koszt wynajmu limuzyny to 1000-2000 zł, a samochodu zabytkowego 1200-4000 zł. Od jakiegoś czasu modne są też efektowne samochody sportowe, a ceny wynajmu takiego auta kształtują się między 1500 a 2500 zł.

Z kolei na wspomniany transport dla gości, przy założeniu, że bus lub autokar będzie się przemieszczał w promieniu 20-30 km, trzeba wyłożyć ok. 1000 zł.

Ile kosztuje suknia ślubna i ubiór pana młodego?

suknia ślubna i ubiór pana młodego

To kluczowa sprawa, bo będziecie bezsprzecznymi gwiazdami całego wydarzenia, musicie więc wyglądać perfekcyjnie. Zacznijmy od panny młodej. Ceny sukien ślubnych zaczynają się od 1600-1800 zł, natomiast górnej granicy praktycznie nie ma. Niektóre panny młode idą do ślubu w sukniach od znanych projektantów, a ich ceny są niewyobrażalnie wysokie. Można też obniżyć nieco te wydatki i zlecić uszycie sukni krawcowej, odkupić używaną albo ją wypożyczyć.

Oczywiście sama suknia to nie koniec wydatków, konieczne są jeszcze buty, opcjonalnie welon lub stroik na głowę, rękawiczki, a na chłodniejszą porę roku etola lub elegancka pelerynka. Na wszystkie te dodatki trzeba będzie wydać około 1000-1500 zł. Pozostaje jeszcze makijaż, manicure i fryzura ślubna. Za wszystkie te usługi trzeba wyłożyć około 250 zł.

Mężczyźni idą zwykle do ślubu w smokingu lub w eleganckim garniturze, czasami we fraku. Koszt ślubnego ubioru dla pana młodego bywa różny, ponieważ ceny mają sporą rozpiętość. Można kupić dobry garnitur już za 500 zł, a smoking lub frak za 1000-1200 zł, ale można też wydać na to około 3500 zł. Doliczyć tu trzeba również koszulę, krawat lub muchę, buty, ewentualnie nowe spinki i pasek. Takie zakupy to kolejne 1000-1500 zł.

Bez symbolu ani rusz-ile kosztują obrączki?

obrączki

Wręczycie sobie je na znak swojej miłości w czasie ceremonii, a potem latami będziecie nosić z dumą. Powinny więc być piękne i wygodne. Najczęściej wybieramy obrączki ze złota, proste lub ozdobione kunsztownym szlifem. Możecie też zdecydować się na pamiątkowy grawer po wewnętrznej stronie. A koszty obrączek ślubnych? Ceny przeważnie zamykają się w przedziale 400-800 zł, chyba, że zdecydujecie się na wariant mniej popularny, czyli obrączki ze srebra. Wtedy zapłacicie maksymalnie 200 zł.

Jak obniżyć koszty wesela 2019?

Wiemy już ile kosztuje ślub i wesele. Jak widać niemało, bo zależnie od wybranych wariantów, koszt wesela 2019 na 100 osób będzie oscylował pomiędzy 30-50 tys. złotych i to bez szczególnych ekstrawagancji. Pamiętajcie jednak, że zawsze warto szukać oszczędności, które pozwolą lepiej dopiąć weselny budżet.

Takie domowe wesele ma swoje wady i zalety. Można znacznie obniżyć koszty, a dodatkowo stworzyć miłą atmosferę bez restauracyjnej sztywności. Trzeba jednak samodzielnie stworzyć menu i kupić potrzebne produkty, zapewnić kucharkom odpowiednie warunki do pracy, no i potem to wszystko posprzątać.

Zaplanowanie wydatków to najważniejszy etap w organizowaniu wesela, więc podejdźcie do tego rzetelnie. Im dokładniej odrobicie tą lekcję, tym łatwiej będzie wam potem dopiąć swój budżet i koszty wesela was nie przerosną. Poza tym będziecie mieli wydatki weselne pod kontrolą i może się okazać, że znajdziecie kilka sposobów na ich zmniejszenie.

Kilka sposobów na obniżenie kosztów wesela:

  1. Negocjacje. Zawsze, z każdym wykonawcą czy dostawcą, możecie negocjować ceny. Nie należy się tego wstydzić, tym bardziej, że wydajecie grube sumy.
  2. Weryfikacja potrzeb. Zastanówcie się na niektórymi wydatkami. Oczywiście każdy =,chciałby mieć wesele z pompą, takie, które wprawi wszystkich w osłupienie. Ale jeśli macie ograniczony budżet, trzeba z czegoś zwyczajnie zrezygnować. Możliwości jest sporo, od wypożyczenia sukni i smokingu czy przejazdu samochodem kuzyna do rezygnacji z poprawin, dodatkowego baru czy kramu ze swojskimi wyrobami.
  3. Zrób to sam. Panuje tendencja do zlecania wszelkich usług, ale tak naprawdę jest kilka rzeczy, które możecie zrobić sami i obniżyć koszty. Można samodzielnie wykonać winietki na stoły i zawieszki na butelki, a także elementy dekoracyjne na salę i samochód. O upieczenie ciast można poprosić ciocię lub sąsiadkę. Panna młoda, przy odrobinie zdolności, może się sama pomalować i uczesać. Można też zrezygnować z kosztów fotografa i kamerzystę, mamy dziś takie gadżety, że z powodzeniem możemy sami zrobić zdjęcia i nakręcić filmy. Nie będzie może profesjonalnie, ale za to z sercem i śmiesznie.
  4. Nietypowy termin.Coraz więcej lokali organizujących wesela oraz firm świadczących wszelkie usługi weselne wychodzi naprzeciw swoim potencjalnym klientom z ofertami na dni inne niż sobota. Ile kosztuje wesele w inny dzień niż sobota? Decydując się na przyjęcie wydawane w dzień roboczy można zaoszczędzić aż 30%.

Ile kosztuje wesele w domu?

wesele w domu

Sposobem na obniżenie kosztów przyjęcie weselnego jest urządzenie go w domu. Jeśli dysponujecie przydomowym ogrodem, możecie skorzystać z oferty firm, które wynajmują namioty weselne. Oferta obejmuje wypożyczenie eleganckiego namiotu i podłogi, a także stołów i krzeseł, zastawy i sztućców, a nawet grzejników. Jeśli organizujecie wesele na 100 osób, będziecie potrzebowali namiotu minimum 10x25 metrów. Wynajem namiotu kosztuje około 3500-4000 zł podniesie ten koszt do 5-6 tys. złotych.

Zanim zdecydujecie się na takie ogrodowe wesele, zorientujcie się ile kosztuje kucharka na wesele w waszej okolicy. Zwykle to koszt 1000-1300 zł za wesele z poprawinami, a jeśli pań ma być więcej to trzeba liczyć się z wydatkiem 1500-2000 zł.

Takie domowe wesele 2018 ma swoje wady i zalety. Można znacznie obniżyć koszty, a dodatkowo stworzyć miłą atmosferę bez restauracyjnej sztywności. Trzeba jednak samodzielnie stworzyć menu i kupić potrzebne produkty, zapewnić kucharkom odpowiednie warunki do pracy, no i potem to wszystko posprzątać.

Kilka rad dotyczących formalności

Organizowanie wesela wiąże się zakupem różnych usług, bardzo często z dużym wyprzedzeniem. Zanim wybierzecie firmę, zawsze przeczytajcie opinię na jej temat. W sieci można znaleźć wiele wypowiedzi, zwłaszcza tych negatywnych. Dzięki temu można uchronić się przed nierzetelnymi firmami i niemiłymi niespodziankami.

Pamiętajcie też, aby za każdym razem spisywać umowę, w której będą jasno określone warunki płatności oraz zakres działań usługodawcy czy dostawcy. Jeśli musicie zapłacić zadatek lub zaliczkę, w umowie powinien być zapis o tej kwocie. Mała rada, zaliczka podlega zwrotowi w sytuacji, kiedy jedna ze stron odstąpi o umowy i nie dojdzie do realizacji. Natomiast zadatek niekoniecznie, to swoiste zabezpieczenie dla wykonawcy. Zwróćcie uwagę na ten zapis, może się bowiem okazać, że odstępując od umowy musicie zwrócić tą kwotę, czasami nawet podwojoną, a taka wpadka podniesie koszty organizacji wesela i spowoduje nieplanowaną dziurę w budżecie.

Zaplanowanie wydatków to najważniejszy etap w organizowaniu wesela, więc podejdźcie do tego rzetelnie. Im dokładniej odrobicie tą lekcję, tym łatwiej będzie wam potem dopiąć swój budżet i koszty wesela 2018 was nie przerosną. Poza tym będziecie mieli wydatki weselne pod kontrolą i może się okazać, że znajdziecie kilka sposobów na ich zmniejszenie.

Trzeba tak skalkulować budżet, aby wystarczyło pieniędzy na wszystkie konieczne detale, które są związane z tym wyjątkowym przyjęciem. Sprawdźcie, jak wyglądają koszty wesela 2019.

Galopujące ceny produktów spożywczych, jakie obserwujemy ostatnio, mają niestety wpływ na to, jaka jest cena wesela 2019. Trzeba liczyć się z tym, że ceny są wyższe o około 10-15% w stosunku do roku ubiegłego. Oczywiście zawsze mamy prawo negocjować cenę, zwłaszcza przy organizacji dużego przyjęcia na wiele osób.

Jak ogólnie wyglądają wydatki na wesele w 2019 roku?

Przedstawiamy tabelę zawierającą koszt podstawowych wydatków na wesele organizowane w 2019 roku.

Opłaty w kościele

Ślub

200-500 zł

Organista

400-700 zł

Dekoracja kościoła

300-500 zł

Strój panny młodej

Kupno nowej sukni

1800-2000 zł

Kupno używanej sukni

600-1500 zł

Uszycie sukni

2000-3000 zł

Dodatki i akcesoria

250-200 zł

Wynajęcie samochodu

Zabytkowe auto

1200-5000 zł

Limuzyna

800-2000 zł

Samochód sportowy

1500-3000 zł

Inne auta

500-2000 zł

Dekoracja samochodu

150-500 zł

Strój pana młodego

Nowy garnitur

500-3000 zł

Nowy frak

1500-3000 zł

Wypożyczenie fraka

700-2000 zł

Krawat/mucha

40-200 zł

Buty

150-1000 zł

Inne

Obrączki

350-1000 zł

Wiązanka

250-500 zł

Stroik

30-200 zł

Fryzura i makijaż

250-800 zł

Fotograf ślubny

1500-5000 zł

Przyjęcie weselne

Koszt 1 gościa

150-500 zł

Zespół muzyczny

1500-5000 zł

DJ

1000-5000 zł

Alkohol

Od 25 zł od osoby

Tort ślubny

100-1000 zł

Rzeczywiście, koszt wesela może różnić się w zależności od liczby osób, którą na niego zaprosimy.  Oto tabela, w której zostały porównane podstawowe grupy wydatków na uroczystości ślubne, gdy zaprosimy 80, 100 lub 150 gości.

 

Koszt wesela na 50 osób

Koszt wesela na 80 osób

Koszt wesela na 100 osób

Koszt wesela na 150 osób

Sala weselna (opłata za talerzyk)

9 000 zł

14 400 zł

18 000 zł

27 000 zł

Alkohol

1500 zł

2400 zł

3000 zł

4500 zł

Tort ślubny

250 zł

400 zł

500 zł

750 zł

Noclegi dla gości

7 500 zł

12 000 zł

15 000 zł

22 500 zł

Wesele, na którym zwycięża miłość - to zawsze udane wesele. Z wydatkami z kolei zawsze można kombinować, wybierając podstawowy, rozszerzony lub średni zestawy, które zostaną nam zaproponowane. Można również sięgnąć po pożyczkę na wesele, gdy organizacja wesela - lista spraw jest bardzo duża.

Otrzymać pożyczkę

Ekonomiczny zestaw usług

Standardowy zestaw usług

VIP zestaw usług

Bankiet dla 50 osób

Bankiet dla 50 osób

Bankiet dla 50 osób

Prowadzący

Prowadzący

Prowadzący

DJ

DJ

DJ

Fotograf

Fotograf

Fotograf

Organizacja

Organizacja

Organizacja

Tort weselny

Tort weselny

Tort weselny

-

Auto

Auto klasy VIP

-

Artyści

Artyści

-

Stylista

Stylista

-

Nauka pierwszego tańca

Nauka pierwszego tańca

-

-

Zespół muzyczny

-

-

Candy bar

-

-

Hotel dla przygotowań przed ślubem

-

-

Strefa do zdjęć

Podsumowując, można z całą pewnością zaznaczyć, że obecnie w Polsce istnieje możliwość zorganizowania wesela w bardzo niskiej cenie, jak i ekskluzywnej zabawy, która będzie kosztować nawet ponad 10 000 zł. Z kolei obliczenia pokazują, że średni koszt zorganizowania wesela w kraju wynosi około 35 tysięcy złotych.

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: