Główna > Finanse > Styl życia > Lista najgorzej płatnych zawodów

Lista najgorzej płatnych zawodów

11.05.2018
1524
Czas czytania -
2 min.

Myślisz, że nauczyciele, lekarze oraz policjanci uznani są za szanowane zawody? Niestety, nie ma to wpływu na poziom wynagrodzenia. Ostatnio stworzyliśmy listę najlepiej opłacanych zawodów w Polsce. Tym razem postanowiliśmy sporządzić listę zawodów, które w naszym kraju są opłacane na bardzo niskim poziomie. Jeśli jeszcze nie znalazłeś swojego powołania i wybierasz pracę tylko w kategoriach wynagrodzenia, lepiej tych zawodów nie wybierać.

Lista najgorzej płatnych zawodów

Lekarz stażysta

Szkolenie dla lekarza w Polsce kosztuje 500 tys. zł. Tak stwierdził Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin w wywiadzie dla RMF FM. 6 lat ciężkiego studiowania nagradzane jest pensją w wysokości 1400 zł miesięcznie. Tyle właśnie otrzymuje stażysta.

Kosmetyczka

Z reguły wynagrodzenie składa się z kwoty podstawowej oraz premii w zależności od liczby obsłużonych klientów. Kosmetolodzy z wyższym wykształceniem, którzy są w stanie pracować ze specjalistycznym sprzętem i mają dużą bazę klientów, mogą zarabiać 3 500 zł, a nawet do 10 tysięcy złotych miesięcznie. Początkujący kosmetolog lub kosmetyczka bez wykształcenia mogą liczyć na nie więcej niż 1600 zł miesięcznie.

Fryzjer

Ich wynagrodzenie, podobnie jak u kosmetologów, zależy od liczby klientów. Minimalna stawka początkującego fryzjera wynosi teraz 1700 zł, chociaż doświadczony specjalista może otrzymywać dużo więcej.

Urzędnik państwowy

Ich pensja zaczyna się od 1800 zł. I w przeciwieństwie do fryzjerów i kosmetologów, nie może prędko wzrosnąć. Trzeba spędzić wiele lat w służbie cywilnej, zdobyć ogromne doświadczenie w pracy, aby potem otrzymywać co najmniej dwa razy tyle.

Kucharz

Szef kuchni w dobrej restauracji ma solidne wynagrodzenie, ale na jednego szefa kuchni przypada dziesiątek zwykłych kucharzy, gdzie większość z nich pracuje w niedrogich lokalach. Ich wynagrodzenie zaczyna się od 1900 zł.

Nauczyciel

Według Ministerstwa Edukacji Narodowej wynagrodzenie nauczycieli waha się od 1900 do 3500 zł. Jest to bardzo niska stawka. Nauczyciele z większym stażem mogą liczyć na 5000 zł.

Spawacz

Minimalna pensja to 2300 zł. Górny limit wynagrodzenia spawaczy stanowi około 5000 zł. Stolarze mogą tylko pozazdrościć. Chociaż nie jest to zaskakujące. Zawód spawacza jest bardziej niebezpieczny dla zdrowia i wymaga zdolności do obsługi sprzętu spawalniczego.

Szeregowy policji

Wynagrodzenie - 2400 zł. Po 10 latach służby będzie można liczyć na 3000-3500 zł. Paradoks polega na tym, że po 10 latach służby pensja w policji rośnie znacznie wolniej.

Kasjer-sprzedawca

Brzmi ironicznie, ale oni akurat zarabiają najwięcej na naszej liście najgorzej płatnych zawodów. Wynagrodzenie kasjera wynosi 2500 złotych. Ale nie spiesz się cieszyć .

Po pierwsze, pracodawcy tradycyjnie płacą kasjerom trochę więcej, niż przedstawicielom innych zawodów bez kwalifikacji, na przykład operatorom call center. Wielu osób uważają, że siedzenie przy kasie w sklepie jest wstydliwym zajęciem, dlatego kandydatów na takie stanowisko jest ciężej znaleźć.

Po drugie, praktycznie nie ma szans na zrobienie kariery w tym zawodzie. Jeśli w wieku 20 lat zaczniesz pracować jako kasjer z wynagrodzeniem 2500 zł miesięcznie, to na starość otrzymasz tylko odrobinę więcej.

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: