Główna > Finanse > Styl życia > TOP najlepiej płatnych zawodów w Polsce

TOP najlepiej płatnych zawodów w Polsce

30.04.2018
311
Czas czytania -
3 min.

Według informacji podanych przez GUS, wynagrodzenie średnie w Polsce wynosi 3500 zł. Natomiast istnieją zawody, które są lepiej płatne. Stworzyliśmy TOP najlepiej płatnych zawodów i teraz wiemy, jakie umiejętności trzeba posiadać.

Inżynier ds. jakości

Jest to osoba, która kontroluje wszystkie etapy procesu produkcyjnego. Takie działania mają na celu otrzymanie produktów najwyższej jakości. Opracowanie planów kontroli, rozpatrywanie skarg, przeprowadzanie analiz i testowanie jakości, dokumentowanie wyników - wszystko to należy do obowiązków inżyniera jakości.

Co trzeba wiedzieć: aby uzyskać taką pracę, wystarczy mieć wyższe wykształcenie. Niekoniecznie wykształcenie profilowe. Od inżyniera ds. jakości pracodawcy wymagają posiadania wiedzy o normach technicznych, rysunkach, badaniach laboratoryjnych i narzędziach jakości. Tego wszystkiego nie można się nauczyć na uniwersytecie. Dlatego konieczne jest przejście dodatkowych szkoleń.

Średnie wynagrodzenie: 5200 zł

9. Analityk finansowy

Buduje długoterminowe plany i przygotowuje analizy finansowe. Jest odpowiedzialny za ich realizację i efekt. Zajmuje się również tworzeniem raportów cyklicznych, analizą rentowności produktu oraz ma kontrolę nad wydatkami.

Co trzeba wiedzieć: analityk finansowy jest osobą z wykształceniem wyższym ekonomicznym lub pokrewnym, posiada umiejętności pracy z bazami danych, ma wiedzę na temat rachunkowości zarządczej, konieczna jest znajomość Excela i PowerPointa, ogromnym plusem będzie wysoki poziom angielskiego.

Średnie wynagrodzenie: 5500 zł

8. Programista

Jest to bardzo szerokie pojęcie. Do programistów mogą odnosić się również Java developer, javascript i php-programisty i wielu innych specjalistów. Wynagrodzenia programistów mogą się różnić w zależności od poziomu wykształcenia, wykonywanych zadań i użyteczności języka z którym pracują.

Co trzeba wiedzieć: w branży IT cenią nie Twoje wykształcenie, lecz wiedzę i umiejętności. Aby zostać programistą, wystarczy nauczyć się jednego z popularnych języków programowania (Java, C, C ++, Python) i uzyskać praktyczne nawyki w tworzeniu oprogramowania (na przykład uzyskać bezpłatny staż w firmie IT).

Średni dochód: starszy Java developer - 9000 zł, architekt oprogramowania - 12 000 zł, inżynier-programista - 8000 zł.

Średnie wynagrodzenie: 6000 zł.

7. Specjalista ds. Bezpieczeństwa IT

Biznes i finanse przechodzą do Internetu i ten zawód jest coraz ważniejszy. Osoby z takim zawodem zajmują się zarówno bezpieczeństwem fizycznym (kamerami CCTV, biometrią, przepustkami z kartami magnetycznymi) oraz obszarem logicznym (tworzenie i zarządzanie systemami ochrony danych w sieci).

Co trzeba wiedzieć: specjalistyczne wykształcenie, znajomość norm bezpieczeństwa informatycznego, doświadczenie zawodowe z wyspecjalizowanymi programami oraz z zakresu bezpieczeństwa informatycznego.

Średnie wynagrodzenie: 7000 zł.

6. Radca prawny

Dobry prawnik w każdej chwili ma solidny dochód. Największe wynagrodzenie otrzymują specjaliści w dziedzinie prawa gospodarczego, międzynarodowego i karnego. Prawnik specjalizujący się w prawie administracyjnym i rodzinnym otrzymuje znacznie mniejsze wynagrodzenie.

Co trzeba wiedzieć: osoba ta musi posiadać wyższe wykształcenie prawnicze, dobrą znajomość prawa i przepisów dotyczących określonego obszaru i prawa procesowego. Bardzo ważne jest doświadczenie w firmach prywatnych lub organach państwowych.

Średnie wynagrodzenie: 7200 zł.

5. Brand Manager

Zajmuje się promowaniem marki i połączeniem działań sprzedaży i marketingu. Odpowiedzialność menedżera marki polega na tworzeniu strategii promocji i monitorowania jego realizacji. Ta specjalizacja dotyczy tylko dużych firm, które wydają duże koszty na rozwój swoich sieci. Taką pracę nie każdy może zdobyć.

Co trzeba wiedzieć: znajomość podstaw marketingu i PR i nowych technologii, znajomość metod statystycznych i matematycznych metod prognozowania, doskonałe umiejętności negocjacyjne, dobra znajomość języka angielskiego, ukończone studia wyższe z marketingu lub ekonomii.

Średnie wynagrodzenie: 7500 zł.

4. Project manager

Jest to kierownik konkretnego projektu, który zajmuje się zapewnieniem osiągnięcia założonych celów. Zadaniem kierownika projektu jest budowanie zespołu, ustalenie priorytetów, planowanie, identyfikowanie i rozwiązywanie problemów, monitorowanie budżetu i wydatków, raportowanie wykonanych prac.

Co trzeba wiedzieć: wykształcenie wyższe, najlepiej profilowe, umiejętność sporządzania dokumentacji projektowej, doświadczenie w zarządzaniu zespołami, doskonałe umiejętności komunikacyjne. W dużych projektach od kierownika wymagana jest znajomość MS Project, doskonała znajomość języka angielskiego, rozumienie zasad zarządzania projektami (na przykład PMI).

Średnie wynagrodzenie: 7700 zł.

3. HR business partner

Dysponuje szeroką wiedzą teoretyczną, zarządza personelem.

Co trzeba wiedzieć: wykształcenie wyższe w dziedzinie HR (niektóre uniwersytety, na przykład Akademia Handlowa w Warszawie oferuje studia podyplomowe HR Business Partner), minimalnie 3-5 lat doświadczenia w zarządzaniu zasobami ludzkimi, doskonała znajomość języka angielskiego.

Średnie wynagrodzenie: 7800 zł.

2. Key account manager

Jest odpowiedzialny za kontakt z najważniejszymi klientami firmy. Do jego obowiązków należy doradztwo klientom, negocjowanie warunków sprzedaży lub usług, koordynacja realizacji kontraktów, analiza konkurencji.

Co powinieneś wiedzieć: wyższe wykształcenie ekonomiczne lub wyższe wykształcenie techniczne (do pracy w firmach IT), doświadczenie w marketingu i sprzedaży, doskonałe umiejętności negocjacyjne, doskonała znajomość języka angielskiego.

Średnie wynagrodzenie: 8500 zł.

1.Kontroler finansowy

Nadzoruje finanse firmy: sprawdza raporty księgowe, przygotowuje budżet roczny, kontroluje przychody i wydatki, weryfikuje kondycję finansową firmy, prowadzi działalność mającą na celu obniżenie kosztów, przygotowuje raporty dla kierownictwa firmy.

Co warto wiedzieć: wyższe wykształcenie ekonomiczne, znajomość rachunkowości, analizy finansowej i prawa finansowego, doświadczenie w dziedzinie finansów. Najlepiej posiadać międzynarodowe certyfikaty prawa finansowego ACCA lub CIMA.

Średnie wynagrodzenie: 8 800 zł.

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: