Główna > Finanse > Mądry kredytobiorca > Pożyczka pod weksel – na czym polega i co warto wiedzieć?

Pożyczka pod weksel – na czym polega i co warto wiedzieć?

Pożyczka pod weksel to forma uzyskania niezbędnej kwoty, o którą możemy ubiegać się od osoby prywatnej.
23.05.2019
332
Czas czytania -
3 min.

Obecnie możliwe jest pożyczenie niezbędnych środków nie tylko szybko, ale również bez zbędnych formalności, biurokracji i innych niepożądanych aspektów, które spotykają nas jako zainteresowanych pożyczką w jednym z banków lub innej instytucji pożyczkowej. Postanowiliśmy, przedstawić wszystkim osobom, które chciałyby w najbliższej przyszłości zdecydować się na pożyczkę pod weksel, na czym polega ta forma uzyskania środków i co warto wiedzieć jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniżej przedstawionymi informacjami. Jednocześnie mamy nadzieję, że znacznie ułatwią one posługiwanie się możliwościami, jakie oferuje rynek dwudziestego pierwszego wieku i pozwolą na zrealizowanie swoich założeń w błyskawiczny sposób.

Pożyczka pod weksel - co to jest?

Pożyczka pod weksel, to forma uzyskania niezbędnej kwoty, o którą możemy ubiegać się od osoby prywatnej. Z tego też względu, inwestorem, bo tak poprawnie nazywają się osoby, udzielające pożyczki pod weksel, może zostać niemal każdy. Jeśli wykazujesz zainteresowanie skorzystaniem z tego rodzaju możliwości, możesz poszukać ogłoszenia w serwisach i na łamach różnych for internetowych. Przed ostatecznym skorzystaniem z usług, należy jednak dokładnie zapoznać się z warunkami udzielania pożyczki i przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Kto może ubiegać się o pożyczkę pod weksel?

Umowa pożyczki pod weksel jest zawierana pomiędzy dwoma osobami prywatnymi. To od inwestora zależy, komu zdecyduje się pożyczyć swoje pieniądze. Jest to zatem bardzo indywidualna kwestia, a zarazem rozwiązanie, które coraz częściej ratuje osoby, jakim bank lub firmy, na co dzień zajmujące się udzielaniem pożyczek odmówiły współpracy z różnych powodów. Inwestor nie sprawdza w przeciwieństwie do pozostałych instytucji, wysokości dotychczasowych zobowiązań i historię kredytową. Jak łatwo zauważyć, nie skreśla to tych osób, które są zasłużone, zostały obciążone komornikiem lub nie mogą pochwalić się brakiem negatywnych wpisów w BIK i BIG.

Na jaką kwotę możliwe jest uzyskanie pożyczki pod weksel?

Przy udzielaniu pożyczki pod weksel, wszystkie warunki są ustalane indywidualnie. Inwestor może pożyczyć zatem kwotę, którą uzna za stosowną. Szacowana ilość sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dodatkowym atutem otrzymania pożyczki pod weksel jest fakt, że otrzymaną kwotę, masz prawo przeznaczyć na dowolny cel.

Dokumenty do otrzymania pożyczki pod weksel

Niezbędne dokumenty do otrzymania pożyczki pod weksel

Na szczęście, pożyczka pod weksel to forma, która nie wiąże się z dużą ilością formalności. Niemniej jednak, należy przeanalizować, czy posiadamy od ręki wszystkie niezbędne dokumenty. Weksel stanowi jedynie swego rodzaju zabezpieczenie dla zainteresowanego pożyczeniem pieniędzy inwestora.

Powinien on zawierać takie informacje jak:

  • nazwę “weksel” na początku sporządzonego dokumentu;
  • datę i miejsce podpisania weksla;
  • datę i miejsce spłaty pożyczki;
  • dane pożyczkobiorcy;
  • dane pożyczkodawcy;
  • podpisy stron;
  • kwota pożyczki i kwota do spłaty.

Bezpieczeństwo pożyczki pod weksel

Pożyczka pod weksel, ze względu na błyskawiczny czas jej otrzymania, minimum formalności do dopełnienie, a także brak konieczności weryfikacji w bazach BIK i BIG to interesująca forma otrzymania środków pieniężnych na wybrany cel. Niestety, niesie ona za sobą też kilka wad, o których powinieneś zostać poinformowany. Należy zwrócić uwagę na kwotę wpisaną w wekslu. Jeśli sytuacja finansowa nie umożliwia Ci spłacenie pożyczki, inwestor ma nieograniczone pole do popisu w kwestii gospodarowania majątkiem. Niezbędne okazuje się również sumienne sprawdzenie wiarygodności samego inwestora.

Pożyczka pod weksel, czy warto?

Pożyczka pod weksel, przy założeniu, że zaznajomiliśmy się z wszystkimi związanymi z nią warunkami stanowi ciekawą propozycję dla osób, które potrzebują błyskawicznie gotówki i nie chcą wiązać się umową z bankami. Jeśli znajdziesz wiarygodną instytucję, umożliwiającą otrzymanie pożyczki pod weksel i masz pewność, że jesteś w stanie w podanym terminie oddać należną kwotę. Bez względu na formę, jaką wybierzesz, musisz przede wszystkim zastanowić się na zaprezentowanymi warunkami oraz indywidualnymi predyspozycjami. To kluczowy element, który gwarantuje odniesienie sukcesu i znacznie zminimalizuje czyhające niebezpieczeństwo. Pożyczki pod weksel, wciąż pozostaje bardzo mało popularną formą. Budzą liczne kontrowersje, jednak przy odpowiedniej wiedzy i pod wodzą zdrowego rozsądku mogą okazać się alternatywą godną uwagi. Aby być pewnym, że nie zostaniemy za parę miesięcy zaskoczeni, należy sumiennie przeczytać umowę. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości, służymy pomocą! Nie bój się pytać, w szczególności, jeśli chodzi o tak istotne dla Ciebie kwestie.

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: