Główna > Wiki > K > Karty kredytowe

Karty kredytowe

karty płatnicze
Czas czytania 1 min.

Karty kredytowe są kartami płatniczymi, które posiadają limit kredytowy przyznany przez wydawcę karty, którym najczęściej jest bank. Tego typu karty pozwalają na dokonywanie płatności zarówno gotówkowych, jak i bezgotówkowych w ramach oferowanego limitu kredytowego. Co istotne, posiadanie karty kredytowej nie zawsze wiąże się z koniecznością otwarcia rachunku bankowego czy oszczędnościowego.

Korzyści płynące z płatności bezgotówkowych z użyciem karty kredytowej wynikają z tzw. okresu bezodsetkowego. W ten sposób, jeśli użytkownik spłaci w terminie zaciągnięte wcześniej zadłużenie na karcie, to nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów w formie odsetek kredytowych.

Jednak w przypadku braku terminowej spłaty karty kredytowej odsetki są dość wysokie. Dodatkowo odsetki naliczane są również w przypadku wszystkich transakcji gotówkowych obejmujących np. wypłaty z bankomatów.

Karty kredytowe umożliwiają także dokonywanie zagranicznych zakupów internetowych, których w określonych przypadkach nie można opłacić za pomocą zwykłych kart płatniczych wydawanych do rachunku bankowego.

Podobne artykuły:
K Czas czytania Ilość polubień
Kredyt konsumpcyjny - rodzaj kredytu udzielanego osobom fizycznym 1 min 0 ❤
Karta debetowa - instrument płatniczy 1 min 0 ❤
Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych - Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych 1 min 0 ❤