Główna > Wiki > C > Cash back

Cash back

usługa bankowa
Czas czytania 1 min.

Cash back – usługa bankowa, dzięki której klienci mają możliwość wypłacenia gotówki w trakcie dokonywania zakupów. Tego typu operacje wykonywane są za pośrednictwem terminali płatniczych POS. Cashback dostępna jest dla klientów banku, którzy posiadają karty płatnicze VISA lub MasterCard, o ile dany bank posiada taką usługę w swojej ofercie. Usługi cashback nie trzeba specjalnie aktywować, gdyż zostaje ona automatycznie włączona w momencie pierwszorazowej aktywacji karty płatniczej.

Aby skorzystać z usługi cashback należy poinformować sprzedawcę o chęci wypłaty pieniędzy w trakcie płacenia kartą płatniczą za dowolne zakupy w danym sklepie. Po wybraniu pożądanej kwoty wystarczy zatwierdzić transakcję kodem PIN ustanowionym dla karty płatniczej. W ramach usługi cashback można wypłacić jednorazowo maksymalnie 300 zł (VISA) lub 500 zł (MasterCard), przy czym z usługi tej można skorzystać kilkukrotnie w ciągu dnia, aż do limitu środków na koncie bankowym.

Usługa cashback jest na ogół bezpłatna, jednak przed skorzystaniem z tej opcji warto zapoznać się z regulaminem oraz tabelą prowizji i opłat danego banku.  

Podobne artykuły:
C
 • Cykl produkcyjny

  czas do wykonania określonego zadania produkcyjnego

  1 min
 • Czarna gospodarka

  działalność gospodarcza, która nie jest deklarowana do celów podatkowych

  1 min
 • CIT

  podatek osobowy od osób prawnych

  2 min