Główna > Wiki > C > Czek GIRO

Czek GIRO

środek zapłaty stosowany przez firmy pozabankowe
Czas czytania 1 min.

Czek GIRO (wł. "giro" oznacza "obrót") – środek zapłaty stosowany najczęściej przez firmy pozabankowe do wypłacania pożyczek klientom. Czek GIRO można zrealizować na Poczcie.  

Z czeków GIRO korzystają przede wszystkim osoby, które nie posiadają własnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, nie chcą podawać jego numeru lub którym zależy na szybkim dostępie do gotówki.  

Czek GIRO jest jednym z najszybszych sposobów na otrzymania gotówki, gdyż nie wymaga oczekiwania na zaksięgowanie i przelanie środków między poszczególnymi kontami. Realizacja transakcji z wykorzystaniem czeku GIRO odbywa się natychmiastowo, co oznacza, że można go zrealizować od razu po jego otrzymaniu.

Do realizacji czeku GIRO niezbędne jest posiadanie aktualnego dowodu osobistego oraz druku czekowego, który został wygenerowany przez pożyczkodawcę lub wystawcę czeku.
Pieniądze można odebrać w dowolnej placówce pocztowej i Banku Pocztowym, w godzinach otwarcia tych placówek. Za realizację czeku GIRO Poczta pobiera opłatę w wysokości 13 zł.

Podobne artykuły:
C
 • Czarna gospodarka

  działalność gospodarcza, która nie jest deklarowana do celów podatkowych

  1 min
 • CIT

  podatek osobowy od osób prawnych

  2 min
 • Cash back

  usługa bankowa

  1 min