Główna > Finanse > Stać się bogatym > W co inwestować pieniądze: 10 skutecznych sposobów na inwestycje w 2019 roku

W co inwestować pieniądze: 10 skutecznych sposobów na inwestycje w 2019 roku

Czas zacząć zarabiać
03.04.2019
33895
Czas czytania -
15 min.

Wcześniej lub później prawie każda osoba zaczyna stawiać przed sobą pytanie w co zainwestować pieniądze. Odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie jednoznaczna, gdyż będzie to zależeć od środków, którymi dysponuje dana osoba, a jednocześnie od tego, jak szybko chce uzyskać zysk i ile w ogóle chce zarobić. Nie ma żadnych wątpliwości - im wcześniej zaczniemy dokonywać inwestycji, tym więcej możemy zarobić. Jeśli jednak nadal masz wątpliwości - zapoznaj się z poniższym tekstem, w którym zebrano podstawowe informacje ważne dla każdej osoby, która chce rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami. Dodatkowo wyznaczyliśmy 10 najbardziej efektywnych sposobów na inwestycje w 2019 roku.

O czym trzeba pamiętać, zanim zaczniesz inwestować pieniądze?

Zaczni inwestować pieniądze

Przed podjęciem pracy inwestora warto postawić przed sobą kilka ważnych pytań, a następnie znaleźć na nie dokładne odpowiedzi. Oto tylko kilka z nich:

Po co inwestować i czy mnie to odpowiada?

Załóżmy, że masz depozyt bankowy, ale nie jesteś zadowolony z wartości procentowych, są one zbyt niskie i chcesz zarabiać więcej. Musisz jednak zrozumieć: im większa szansa na zarabianie, tym większe prawdopodobieństwo utraty wszystkich pieniędzy. Jeśli wiesz o ryzyku i masz dostępne fundusze, warto zainwestować w papiery wartościowe znajdujące się w obrocie giełdowym.

Czy jestem przygotowany na ewentualną utratę swoich pieniędzy?

Teoretycznie możesz zacząć inwestować od dowolnej kwoty, nawet od 10 złotych. Ale taka wartość nie rekompensuje prowizji brokera ani czasu przeznaczonego na handel. Warto zacząć inwestować, jeśli jesteś gotowy na zaryzykowanie kilkuset, a najlepiej - kilku tysięcy złotych. Lepiej też wyobrazić sobie od razu sytuację, w której tracisz pieniądze. Jeśli rozumiesz, że nie jest to katastrofa dla Twojego budżetu, możesz spróbować.

Ile czasu jestem gotów poświęcić na inwestowanie?

Jeśli dysponujesz czasem, możesz dokonywać inwestycji 2019 na własną rękę, jeśli nie - lepiej powierzyć to profesjonalistom.

Zastanawiasz się, jak pomnożyć pieniądze? Wielu początkujących inwestorów uważa, że zaczynać inwestować można tylko w tym przypadku, gdy ma się do dyspozycji sporą kwotę. W praktyce możesz zostać inwestorem posiadając nawet 100 złotych. Ponadto specjaliści zalecają od razu nie wydawać całą kwotę - w 99% ze 100% pierwsze doświadczenie inwestowania pieniędzy kończy się niepowodzeniem.

Jakie rodzaje inwestycji istnieją?

Rodzaje inwestycji

Istnieją następujące rodzaje inwestycji w obiekty inwestycyjne:

 • Realne - inwestycje w nabywanie nieruchomości i ruchomości (samochody, lokale, grunty, różne urządzenia);
 • Portfelowe - przewidujące inwestowanie kapitału w grupę projektów, na przykład zakup papierów wartościowych różnych organizacji.

Ponadto inwestycji można dokonywać w różnym okresie. Wyróżniane są inwestycje krótkookresowe (na okres do 1 roku), średniookresowe (na 1-3 lata) oraz długookresowe, które dają dobre wyniki po upływie 3 lub więcej lat po dokonaniu inwestycji.

W co warto zainwestować w 2019 roku?

Trendy na rynku inwestycji zmieniają się corocznie, dlatego osobie, która chce na nim zarabiać dobre pieniądze poleca się stale śledzić międzynarodowe i krajowe trendy, a następnie przydzielać posiadane środki na kilka rodzajów inwestycji.

Sposób 1. Inwestycje w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości zawsze było uważane za jeden z najbardziej opłacalnych typów inwestycji, jednak jak każdy rodzaj inwestycji, ma swoje własne zalety, ale też i wady. Nieruchomości mają niską płynność (zdolność do szybkiego przekształcania aktywów w pieniądz przy minimalnych stratach w cenie), ale nawet one nie są pozbawione ryzyka, w tym ryzyka utraty praw własności, szkód materialnych lub całkowitego zniszczenia.

Opcja inwestowania

Poziom zysku

Cechy dokonania inwestycji

W nieruchomości mieszkalne

Wysoki (30%-65% w okresie 3-5 lat)

Najbardziej opłacalne, gdy przewiduje się wynajmować kupione mieszkanie przez długi okres

W nieruchomości komercyjne

Wysoki

Inwestycje pozwolą uzyskać zysk w dłuższej perspektywie

W grunty

Średni

Minimalne opodatkowanie;

Prosta procedura zakupu

W nieruchomości poza granicami miasta

Wysoki

Zyski zależą od usytuowania obiektu i otaczającej infrastruktury

W nieruchomości na etapie budowy

Wysoki (25%-30%)

Wysokie ryzyko utraty środków w przypadku niedbałego doboru firmy budowlanej

Jeśli mówimy o inwestowaniu w nieruchomości na etapie budowy, istnieje ryzyko bankructwa dewelopera i zamrożenia projektu. W takim przypadku trzeba ocenić stan gospodarki, budownictwo, lokalny rynek nieruchomości i konkurencyjność pomiędzy jego uczestnikami, a także sytuację finansową samej firmy, w działania której zamierzasz zainwestować gotówkę. Jednak nawet w takim przypadku nie da się wpłynąć na przebieg budowy oraz to, w jaki sposób będą wykorzystywane zainwestowane przez Ciebie pieniądze.

ZALETY

WADY

Wysoki poziom opłacalności inwestycji;

Brak komplikacji podczas dokonywania inwestycji;

Szeroki wybór obiektów, w które można dokonać inwestycji.

Wysoki koszt nieruchomości zarówno w Polsce, jak i większości krajów;

Zapotrzebowanie na nieruchomości w małych miastach jest mniejsze niż w dużych;

Wysokie wydatki dodatkowe - naprawa, opłaty, podatki.

Sposób 2. Inwestycje w rynek papierów wartościowych

Do podjęcia pracy na tym rynku trzeba przede wszystkim posiadać dokładną wiedzę na temat instrumentów, w które planujesz dokonywać inwestycji. Ponadto do inwestowania na rynku papierów wartościowych potrzebna będzie również wiedza z zakresu:

 • Oceny rynku;
 • Oceny ekonomicznych trendów;
 • Przewidywania ryzyka;
 • Analizy sprawozdań finansowych;
 • Oceny pozycji konkurentów na rynku;
 • Podstaw zarządzania finansami i inwestycjami.

Inwestycji można dokonywać na różne sposoby, najbardziej popularnymi z nich są: handel na własna rękę, wspólne inwestowanie oraz zautomatyzowany trading.

Jeśli zdecydujesz pracować na własną rękę, będziesz musiał przejść szkolenie, a może nawet kilka, maksymalnie zagłębić się w temat, przeanalizować statystyki oraz raporty itd. Czy faktycznie jesteś na to gotów? Jeśli udzieliłeś pozytywnej odpowiedzi na to pytanie, możesz zaczynać działać na rynku inwestycji już dzisiaj, jeśli nie - warto skorzystać z pomocy strony trzeciej.

ZALETY

WADY

Ogólnodostępny sposób inwestowania;

Sprzedaży papierów wartościowych można dokonać natychmiast, czego nie zrobimy z nieruchomością lub antykwariatem;

Handel papierami wartościowymi można prowadzić nawet znajdując w domu.

Akcje nie mają faktycznego kosztu, lekko mogą zbankrutować wraz z bankructwem firmy;

Obecnie dość trudno prowadzi się handel papierami wartościowymi na własną rękę - trzeba korzystać z pomocy specjalnie wykształconych specjalistów, nazywanych brokerami.

Sposób 3. Inwestowanie na giełdzie

Jest to zaledwie nie najbardziej popularny sposób inwestowania, który jednak zupełnie nie pasuje do początkujących inwestorów, którzy zadają sobie pytanie: w co zainwestować 5000 zł?

Aby zacząć inwestować na giełdzie należy:

 • Zwrócić się do biura maklerskiego, by otworzyć rachunek inwestycyjny;
 • Zasilić konto, z którego będziesz handlować na giełdzie;
 • Dokonać pierwszej transakcji (można to również zrobić w trybie online).

Dlatego, by inwestowanie w transakcje na giełdzie było skuteczne, należy nauczyć się dokonywania jednego z dwóch podstawowych typów analizy - technicznej lub dokumentalnej.

Analiza

ZALETY

WADY

Nawet w tym przypadku można zacząć pracę, kiedy nie posiadasz sporo oszczędności;

Współczesne technologie pomagają zarabiać więcej;

Wysoki poziom zysków.

Wysoki poziom ryzyka;

W czasach kryzysu handel na giełdzie może doprowadzić do znacznych strat;

Zyski również mocno uzależnione są od sytuacji politycznej w różnych regionach i na całym świecie.

Sposób 4. Inwestowanie w metale szlachetne

Metale szlachetne nadal przyciągają uwagę tych, którzy są zainteresowani tym, gdzie zainwestować pieniądze w 2019 roku. Najlepszą opcją inwestowania darmowych pieniędzy jest złoto. Dostęp do zakupu metali dla każdego, kto ma wolny kapitał nadal rośnie, choć nie tak szybko, jak chcieliby inwestorzy. Złoto można zarówno kupić bezpośrednio, jak i otworzyć tak zwane “metalowe konto”.

Złoto jest najważniejszym elementem globalnego systemu finansowego, a jego rezerwy na świecie szacuje się na 32 tys. ton. Wzrost ceny złota, obserwowany do dziś, rozpoczął się ponownie od zgody wiodących banków centralnych, aby ograniczyć sprzedaż złota w 1999 roku. Wreszcie, w 2004 roku cena złota ponownie osiągnęła 450 USD, a w 2007 roku przekroczyła już 700 USD. We wrześniu 2011 roku historyczna maksymalna cena złota została ustalona na 1 891 USD za uncję na londyńskim rynku metali szlachetnych.

Uncja zlota w pln

Ogólnie rzecz biorąc, od 1975 roku do grudnia 2012 roku cena złota wzrosła 50 razy!

Warto dodać, że w wielu krajach, w tym we wszystkich krajach Unii Europejskiej, zakup fizycznego złota do celów inwestycyjnych nie podlega podatkowi VAT. Jeśli zdecydujesz się na inwestowanie w złoto w sztabkach, wówczas powinieneś pamiętać, że w przypadku małych sztabek (10 gramów i mniejszych) istnieje bardzo wysoka marża między kupnem/sprzedażą (do 50%), natomiast duże sztabki złota (500, 1000 gramów) o wiele trudniej jest sprzedać.

ZALETY

WADY

Brak opodatkowania;

Możliwość stosowania metali szlachetnych jako środka płatniczego.

Obniżenie ceny w czasie kryzysów;

Brak ubezpieczenia inwestycji tego rodzaju.

Sposób 5. Inwestowanie w startupy

Start-up to projekt biznesowy w dziedzinie innowacyjnych technologii, innych dziedzin, który znajduje się na etapie rozwoju. W niektórych sytuacjach autor ma tylko pomysł i biznesplan, nawet podmiot prawny nie został jeszcze zarejestrowany. W związku z tym finansowanie jest dostarczane od zera. Wielkość kapitału zależy od spodziewanego zakresu działalności, specjalizacji nowego przedsiębiorstwa. Jeśli projekt okaże się sukcesem, osoba finansująca go osiąga ogromny zysk. Inwestorzy zgadzają się inwestować w startupy tylko w wysokim procencie - 35%-75%. W innych warunkach finansowanie nie ma sensu z powodu znacznego ryzyka. Około 60%-80% takich projektów zaprzestaje działalności w pierwszym roku swojego istnienia, co okazuje się nieopłacalne. Jeśli startup zaczął szybko się rozwijać, przyniesie duże dochody.

Gdy imponuje Ci inwestowanie w startupy, zwróć uwagę na najlepsze kluby inwestycyjne, wśród których są:

 • SmartHub;
 • Smart Money Club;

ZALETY

WADY

W przypadku, gdy start-up “wystrzeli”, można zarobić naprawdę przyzwoitą kwotę;

Można dokonywać inwestycji zarówno w całkiem nowe, jak i już funkcjonujące projekty.

Znaczna liczba start-upów kończy się niepowodzeniem.

Sposób 6. Inwestowanie w dzieła sztuki

Zastanawiasz się gdzie najlepiej ulokować pieniądze? Jeśli chcesz nie tylko zarabiać, ale i otrzymywać zadowolenie z tego procesu, warto zastanowić się nad inwestycjami w dzieła sztuki. Kolekcjonowanie dzieł sztuki ma duży potencjał inwestycyjny, a wzrastanie kosztów dzieł sztuki często wynosi nawet 25% rocznie.

Aby rozpocząć inwestowanie w sztukę, konieczne jest zrozumienie wewnętrznych cech rynku antyków. Inwestując w obrazy można początkowo skoncentrować się na transakcjach o wartości do 10 tysięcy dolarów. Prace znanych, starych i modnych współczesnych artystów są droższe (niektóre obrazy mogą kosztować około 50 tysięcy dolarów), dzieła współczesnych i mało znanych artystów będą kosztować mniej.

Najszybciej wzrasta koszt obrazów. Na przykład, obraz Andy'ego Warhola “Cytrynowa Marilyn” został zakupiony w 1962 roku za 250 $. Po 45 latach został sprzedany za 28 milionów dolarów. Opłacalność inwestycji wyniosła zatem 250 000% rocznie.

Według statystyk z katalogów galerii, nawet obrazy trzyletnie wzrosły już średnio o 40%-60%. Wiadomo, że są wśród nich również obrazy, których wzrost kosztów wyniósł nawet 1000%. Jak wyjaśniają domy aukcyjne, rosnący koszt obrazów jest bezpośrednio związany z działalnością artysty. Jeśli regularnie wystawia się na wystawach, otrzymuje nowe nagrody, za każdym razem wartość jego obrazów może wzrosnąć o 100%.

ZALETY

WADY

Dynamiczne wzrastanie kosztów popularnych dzieł sztuki;

Wysoka stabilność rynku dzieł sztuki.

Możliwość zetknięcia się z oszustami;

Wysokie ryzyko zakupu dzieł sztuki, które zostały skradzione;

Cena obiektów inwestycji nie zawsze wzrasta;

Potrzeba posiadania wiedzy specjalistycznej.

Sposób 7. Inwestowanie w MIF (organizacje mikrofinansowe)

Świetny sposób na inwestowanie dla tych, którzy chcą uzyskać wiarygodny dochód pasywny, ale nie są zadowoleni z bardzo niewielkiego odsetka w bankach. Zaletą tego sposobu inwestowania są przede wszystkim wysokie odsetki roczne - od 18% do nawet 30%, ale aby inwestycja dobrze się sprawdziła, trzeba dokładnie wybrać organizację mikrofinansową do współpracy.

Szczególną uwagę warto zwrócić na organizacje działające w trybie online.  Obecnie udział w rynku internetowych MIF wynosi około 12% (wobec 3% na początku 2015 roku). Z biegiem czasu, gracze online, jeśli nie zastąpią klasycznych MIF, to co najmniej zrównają się z nimi w liczbie.

Inwestycje mogą być nieodwołalne, w tym przypadku średnia stopa zysków będzie wynosić 21%-23% lub z możliwością wcześniejszego wycofania zainwestowanych pieniędzy, w tym stopa oprocentowania będzie niższa i wyniesie od 16% do 18% rocznie.

ZALETY

WADY

Można uzyskać większe zyski, niż w przypadku zwykłego depozytu;

Umowa z mikrofinansową organizacją może być rozwiązana przed jej wygaśnięciem;

Proste i dokładne warunki, na których dokonuje się inwestycji.

Brak gwarancji ze strony państwa;

Opodatkowanie zysków;

Spora liczba oszustów.

Sposób 8. Inwestycje w biznes internetowy

Obecnie sporo ludzi oddaje przewagę inwestowaniu w biznes internetowy i to jest naprawdę dobre podejście. Jednym z popularnych sposobów jest inwestowanie pieniędzy w strony internetowe, pozwalające zarabiać na reklamie lub sprzedaży towarów. Jednak aby osiągnąć pożądany zysk, potrzebujesz sporej kwoty. Mianowicie inwestując 60 tysięcy dolarów w dwa projekty, już za 2 lata będziesz uzyskiwać coroczne zyski w granicach 80-100 tysięcy dolarów.

ZALETY

WADY

Udany projekt pozwoli kilkakrotnie zwiększyć zainwestowane pieniądze.

Naprawdę dobrych ofert, w które można zainwestować na polskim rynku jest bardzo mało.

Sposób 9. Inwestowanie we własny biznes

W przedsiębiorczość angażują się przede wszystkim Ci, którzy mają znaczny kapitał początkowy. Niektórzy inwestują w już otwarte przedsiębiorstwo, podczas gdy inni otwierają swoje firmy od zera. Najbardziej popularnymi kierunkami inwestycji w naszych czasach są:

 • Usługi pośrednictwa i konsultacyjne;
 • Produkcja żywności;
 • Produkcja oraz odsprzedaż towarów;
 • Gastronomia i budownictwo.

Jeśli nie masz dużego kapitału na rozruch, możesz zostać uczestnikiem akcji w biznesie, a następnie wykupić całą firmę.

ZALETY

WADY

Możliwość bezpośredniego oddziaływania na rozwój własnej firmy;

Nie ma żadnych ograniczeń w uzyskaniu zysku.

Wysokie ryzyko utraty zainwestowanych środków;

Ograniczenia ze strony ustawodawstwa;

Niestabilne zyski.


Czytaj również: Jak napisać biznesplan?


Sposób 10. Inwestowanie w programy unit-linked

Unit-linked to narzędzie inwestycyjne opracowane w formie długoterminowej polisy ubezpieczeniowej na życie, a jego podstawową cechą jest długi horyzont czasowy - 10 lat lub więcej. Ten produkt zagraniczny łączy oszczędności, ubezpieczenia na życie i inwestycje. Co więcej, możesz zainwestować w wiele zagranicznych instrumentów niedostępnych dla prywatnych inwestorów z Polski.  Na przykład w tych samych funduszach inwestycyjnych, w których progi wejścia dla brokerów często zaczynają się od 50 000 USD.

Aby skorzystać z usług związanych z funduszem inwestycyjnym, musisz zawrzeć umowę z zagraniczną firmą ubezpieczeniową. Custodian Life, Hansard International, Investors Trust - chętnie współpracują z Polakami.

ZALETY

WADY

Nawet w przypadku, gdy inwestor nie otrzyma odsetek, może on zwrócić wydane środki;

Prosty system dokonywania inwestycji.

Nie ma żadnej ochrony zainwestowanych środków;

Wysokie prowizje firm ubezpieczeniowych (do 3%);

Potrzeba podpisywania umowy z firmą zagraniczną.

Inwestycje w różnym wieku: jak zwiększyć swoje fundusze w wieku 20, 30, 40 lat?

Nie zawsze inwestycje dadzą dobre skutki od razu po ich dokonaniu, szczególnie gdy będziemy mówili o tak zwanym “pasywnym inwestowaniu”. Według światowych ekspertów osoba w każdym wieku, posiadając nawet niewielkie oszczędności, powinna dokonywać inwestycji we własny rozwój, pamiętając jednak o tym, że w każdym wieku takie inwestycje będą inne:

 • W wieku 20-25 lat zaleca się inwestować we własne wykształcenie;
 • 25-30 lat to czas, kiedy trzeba inwestować we własną “poduszkę bezpieczeństwa”, czyli tworzyć oszczędności, które pozwolą spokojnie przetrwać totalny brak finansów w okresie co najmniej 2, a najlepiej 6 miesięcy;
 • Po trzydziestce warto inwestować w fundusze stabilizacyjne, zakup nieruchomości za pośrednictwem hipoteki, w rozwój własnego biznesu;
 • Wiek 40 lat to idealny czas na inwestycje w metale szlachetne, a przede wszystkim w złoto. Warto również zadbać o dodatkowe oszczędności na emeryturę, a jednocześnie zastanowić się nad inwestycjami w Fundusze, inwestujące finanse klientów w innowacyjne przedsiębiorstwa i start-upy. Owszem, są to dość ryzykowne transakcje, a 70-80% z nich nie przynosi zysków. Jednak pozostałe 20-30% mogą dać naprawdę dobry zysk. Dodatkowo “czterdziestka” - to dobry czas do inwestycji we własne zdrowie.
 • W wieku 50 i więcej lat możesz sobie pozwolić na inwestycje w różne branże - zarówno życiowe doświadczenie, jak i posiadane oszczędności pozwolą skutecznie zarządzać funduszami, a nawet je powiększyć.

W co nie warto inwestować?

Inwestycje powinny pozwalać zachować posiadane środki w warunkach inflacji, a najlepiej zwiększać oszczędności inwestora. Jednak zdarza się, że w pogoni za zyskiem ludzie inwestują pieniądze w nie najbardziej wiarygodne instrumenty i w efekcie pozostają bez funduszy. W co zatem nie warto inwestować swoich oszczędności albo, co najmniej, inwestować z maksymalną ostrożnością?

Inwestowanie w akcje: duże wygrane wyłącznie dla profesjonalistów

Eksperci twierdzą, że najbardziej uderzającym przykładem nieudanych inwestycji jest inwestowanie w akcje, szczególnie jeśli dana osoba ma niewielkie pojęcie o realiach rynków finansowych. Niemniej jednak procent prywatnych inwestorów na polskich giełdach stabilnie wzrasta, chociaż większość z nich nie jest przygotowana do dynamicznej gry na giełdzie. Ponadto ludzie nie są gotowi do nauczania u specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, które dodatkowo sporo kosztuje i wolą spędzać na giełdzie kilka godzin dziennie lub nawet tygodniowo, co z kolei prowadzi do straty oszczędności.

Handel opcjami binarnymi: nie warto inwestować w grę hazardową

Inwestowanie w opcje binarne, to faktycznie hazard. Trader, czyli osoba dokonująca handlu, tylko nie z innymi uczestnikami rynku. Procent zysku na udanych transakcjach jest zwykle ustalany na poziomie około 85%, rzadko wyższym, natomiast w przypadku nieudanej transakcji traci się 100% zainwestowanych środków. Oznacza to, że jeśli zainwestowałeś 100 $ i wygrałeś, otrzymasz 185 $, jeśli przegrasz - 0 USD i stracisz wszystkie zainwestowane pieniądze. Aby zamknąć transakcję z wydajnością 85%, trader musi wygrać w 54% przypadków, co jest statystycznie mało prawdopodobne. Procent transakcji, które należy pomyślnie ukończyć, a przynajmniej nie stracić pieniędzy, oblicza się za pomocą formuły:

Y=1/(1+X),

gdzie

X to zysk z opcji binarnej;

Y - pożądana kwota zysku.

Żadna osoba nie stała się bogatą po prostu odkładając tylko pieniądze na konto oszczędnościowe

Nie budzi żadnych wątpliwości - dobrze posiadać sporą kwotę na koncie oszczędnościowym. Ale czy jest to dobre rozwiązanie do dokonania inwestycji? Eksperci finansowi w tej kwestii są jednoznaczni - NIE! Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że odsetki oferowane przez banki najczęściej są niższe niż stopień inflacji. Ponadto istnieje ryzyko bankructwa banku, a jeśli zdecydujesz się na współpracę z dużą instytucją finansową, bankructwo której jest mało prawdopodobne, to wtedy możesz być pewny - bank nie zaoferuje Ci wielkich odsetek. Banki są dobrym rozwiązaniem do przechowywania pieniędzy. Jednak zwiększenie Twojego potencjału finansowego za ich pomocą nie jest możliwe. Jeśli poważnie decydujesz się na inwestowanie -  nie tędy droga.

Przewidywanie rzeczywistej rentowności różnych rodzajów inwestycji jest bardzo trudne. Aby zoptymalizować ryzyko i korzyści wynikające ze zmieniających się warunków rynkowych, zalecamy dywersyfikację oszczędności i utrzymanie około 60% na rachunku złotówkowym i 40% w depozycie walutowym. W przypadku posiadania sporej kwoty pieniężnej, dobrze jest zainwestować w nieruchomości. Taka strategia sprawi, że Twój kapitał będzie jednocześnie stabilny, płynny i przyniesie dobre dochody.

Kwota

Okres

dni

Pożyczasz
0.00
Prowizja
0.00
Odsetki
0.00
Do spłaty
0.00
RRSO
0.00%
Dzień spłaty
0
*Prowizja 0% dotyczy tylko pierwszej pożyczki w kwocie do 6000 zł oraz pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta.
Podobne artykuły: